Răzvan Lucescu a făcut un transfer de senzaţie la PAOK, în această perioadă de mercato. Fostul jucător al lui Manchester United a semnat cu campioana Greciei, iar fanii l-au primit ca pe un adevărat star.
Campionatul Greciei se vede live în AntenaPLAY. Noul sezon va debuta pe 17 august, PAOK urmând să se dueleze în prima etapă cu Paserraikos.
Transfer de senzaţie realizat de Răzvan Lucescu la PAOK
Shola Shoretire şi-a încheiat contractul cu Manchester United şi a semnat cu PAOK din postura de jucător liber de contract. În vârstă de 20 de ani, mijlocaşul englez a fost considerat o speranţă a academiei „diavolilor”, însă nu a bifat prea multe meciuri pentru echipa de pe Old Trafford.
Shoretire a jucat, în total, cinci meciuri pentru echipa mare a celor de la Manchester United, fără să marcheze vreun gol. Între ianuarie şi mai 2023, tânărul mijlocaş a fost împrumutat la Bolton, formaţie din ligile inferioare din Anglia.
Shoretire este cotat la patru milioane de euro şi a acceptat să semneze cu PAOK, deşi a avut oferte şi din MLS, Spania şi Arabia Saudită.
Tânărul mijlocaş englez a ajuns astăzi în Grecia, pentru a semna contractul cu PAOK, notează jurnalistul Fabrizio Romano. Shoretire a fost primit ca un adevărat star de fanii campioanei Greciei, aceştia aşteptându-l la aeroport.
⚪️⚫️🇬🇷 Former Man United talent Shola Shoretire has just landed in Greece to sign in as new PAOK player.
He’s joining on free transfer after contract expired at #MUFC, as exclusively revealed. pic.twitter.com/w0NM3iZa2R
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) July 30, 2024
Asaltat de oferte, Răzvan Lucescu e gata să scrie din nou istorie cu PAOK în campionatul Greciei
După ce a fost asaltat de oferte, Răzvan Lucescu e gata să scrie din nou istorie cu PAOK în campionatul Greciei! Sezonul trecut, Răzvan Lucescu a luat titlul în Grecia cu PAOK, după un meci cu Aris, care s-a văzut live în AntenaPLAY.