Închide meniul

UEFA, răspuns ferm după ce Lyon a anunțat data când va juca meciul cu Juventus: ”Nu e adevărat!”

Antena Sport Publicat: 10 mai 2020, 14:23

Comentarii
UEFA, răspuns ferm după ce Lyon a anunțat data când va juca meciul cu Juventus: ”Nu e adevărat!”

UEFA, răspuns ferm după ce Lyon a anunțat data când va juca meciul cu Juventus: ”Nu e adevărat!”

”Nu e adevărat nimic. Nu s-a decis absolut nimic”, a spus un purtător de cuvânt al UEFA, potrivit Digi Sport.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Data meciului cu Juventus a fost confirmată pentru 7 august, la Torino, cu porțile închise. Dacă apelul nostru făcut pentru renunțarea la decizia de a îngheța sezonul din Ligue 1 nu va avea succes, atunci Olympique Lyon și PSG vor fi masacrate de echipele care vor avea pregătirea pe care noi nu o avem", a spus Aulas pentru presa din Franța.

Patru echipe s-au calificat în sferturile Ligii Campionilor

Atalanta, Atletico Madrid, RB Leipzig și PSG sunt echipele ce au obținut calificarea în sferturile Ligii Campionilor, chiar înainte ca pandemia să izbucnească în țările din Europa.

Forul european va trebui să anunțe curând un program al partidelor ce mai rămân de disputat în această fază. Mai sunt de jucat meciurile retur de la confruntările Real Madrid-Manchester City (1-2 în tur), Olympique Lyon-Juventus (1-0 în retur), Chelsea-Bayern Munchen (0-3 în tur) și Napoli-Barcelona (1-1 în tur).

Finala Ligii Campionilor a fost confirmată de Federația din Turcia

Finala Ligii Campionilor se va desfășura pe 29 august la Istanbul, anunță Nihat Ozdemir, președintele Federației din Turcia.

Reclamă
Reclamă

Ozdemir confirmă planul UEFA, care a dorit ca cea mai importantă competiție de pe continent să se încheie la finalul lunii august. Finala se va juca pe stadionul Ataturk Olympic din Istanbul, capitala Turciei. 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:45
Cu ce antrenor din Liga 1 a vorbit la telefon Mircea Lucescu, după discuţia cu Gigi Becali: “Mi-a mulţumit”
12:06
Neluţu Varga pregăteşte “bomba” la CFR Cluj. Îl vrea pe Marius Şumudică antrenor, după revenirea lui Marian Copilu
11:51
Gigi Becali a spus ce a vorbit, de fapt, cu Mircea Lucescu la telefon înainte de răbufnirea lui Mirel Rădoi: “Ca un prieten”
11:31
Universitatea Craiova – Unirea Slobozia LIVE TEXT (17:30). Oltenii pot reveni pe primul loc în Liga 1. Echipele probabile
11:21
Jaqueline Cristian a ratat calificarea în finala de la Osaka. Înfrângere în trei seturi în semifinale
11:18
Sabin Ilie şi-a ales favorita în derby-ul fostelor lui echipe, Dinamo şi Rapid: “Merg pe mâna lor”
1 Florin Talpan, atac devastator după ce site-ul UEFA a şters Cupa Campionilor din palmaresul FCSB-ului! 2 Gigi Becali s-a decis şi îi prelungeşte contractul titularului de la FCSB: “Niciodată nu lasă jucători aşa” 3 Gigi Becali a reacționat, după ce UEFA a șters Cupa Campionilor Europeni din dreptul FCSB: „Este o hackăreală” 4 Mirel Rădoi, atac exploziv la adresa lui Mircea Lucescu: “E ceva şocant ce a făcut. Nu poţi să faci asta pe faţă” 5 VIDEORomânia – Slovacia 3-0 şi România – Suedia 3-2! Medalie istorică pentru tricolori la European 6 Site-ul UEFA a trecut-o pe Steaua Bucureşti câştigătoarea Cupei Campionilor 1986. Fotbal Club FCSB a rămas fără cupă
Citește și