Închide meniul

Un bărbat a încercat să intre peste Neymar în casă. A fost reţinut de poliţişti şi internat în spitalul de psihiatrie. Ce avea în rucsac

Iulian Focșăneanu Publicat: 17 mai 2021, 15:26

Comentarii
Un bărbat a încercat să intre peste Neymar în casă. A fost reţinut de poliţişti şi internat în spitalul de psihiatrie. Ce avea în rucsac

Neymar este jucătorul celor de la PSG

În timpul nopţii de sâmbătă spre duminică, în jurul orei locale 01.30, un bărbat a încercat să intre peste Neymar în casă. Vizată a fost locuinţa din La Celle-Saint-Cloud, localitate din apropierea Parisului, anunţă L’Equipe.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Un bărbat a încercat să intre peste Neymar în casă

Un bărbat de 26 de ani ar fi reuşit chiar să se apropie de uşa locuinţei starului brazilian. Serviciile de securitate l-au reperat rapid pe intrus şi l-au pus pe fugă. Acesta a fost reţinut într-o localitate vecină, Bougival.

De naţionalitate angoleză, bărbatul purta un rucsac cu conţinut neobişnuit, mai multe biblii. Dus la comisariatul central din Versailles, el ar fi recunoscut că doreşte să se întâlnească cu Neymar cu intenţia de a-i transmite “cuvântul lui Dumnezeu”, aşa explicând prezenţa bibliilor în bagajul său.

Comportamentul ciudat al acestuia a determinat forţele de ordine să caute un expert psihiatric pentru a-i evalua starea mintală. În urma testelor, el a fost plasat într-un spital de psihiatrie, potrivit news.ro.

Reclamă
Reclamă

L’Equipe precizează că angolezul a fost văzut de mai multe ori în jurul casei lui Neymar, în cele trei zile care au precedat acţiunea sa.

Neymar a fost suspendat şi va rata finala Cupei Franţei: „Ce mizerie!”

Brazilianul a fost introdus pe final, în semifinala câştigată de PSG la loviturile de departajare cu Montpellier, dar a primit un cartonaş galben.

Aş vrea să fiu în mintea tipilor care au făcut regula cartonaşelor în Franţa. Merită aplauze. Ce mizerie!”, a reacţionat Neymar pe Instagram. „Am jucat 5 minute, am comis un fault, iar el îmi dă un fault fără să se gândească. Cred că a fost ceva personal”, a transmis brazilianul într-un alt mesaj pe reţelele sociale.

Reclamă

Neymar plăteşte pentru eliminarea cu Lille, din 3 aprilie, pentru care a primit trei etape de suspendare, dintre care a executat doar două. A treia a fost aplicată abia acum, pentru că brazilianul a recidivat şi a primit un nou avertisment în perioada de „probaţiune”.

Neymar, care tocmai şi-a prelungit contractul până în 2025, a marcat singurul gol al finalei de anul trecut, în care PSG s-a impus contra lui Saint-Etienne.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:49
BREAKING NEWSMircea Rednic, demis de la Standard Liege. Antrenorul român a rezistat doar cinci etape
11:43
Lovitura dată de Răzvan Lucescu. PAOK face cel mai scump transfer din istoria clubului
11:19
Remarca făcută de Mircea Lucescu înainte de FCSB – Aberdeen: “Poate să împingă o echipă să facă asta”
10:54
Cristi Chivu, “pariul” unui acționar din Liga 1: “Are șansa să devină cel mai bun antrenor din istoria României”
10:18
Coco Gauff, calificare după 3 ore de joc în turul 2 de la US Open 2025
10:13
CFR i-a găsit înlocuitor lui Louis Munteanu! Ar fi lovitura verii în Liga 1
1 Sorana Cîrstea s-a calificat în turul 2 la US Open 2025! Debut perfect pentru campioana de la Cleveland 2 Câţi bani şi câte puncte a primit Jaqueline Cristian după victoria uriaşă de la US Open 2025 3 UPDATEOFICIAL | Alex Băluţă a fost prezentat de Los Angeles FC! Heung-Min Son şi Hugo Lloris, noii săi coechipieri 4 Ioan Varga a făcut lumină în cazul “Louis Munteanu”. Răsturnarea de situație anunțată de patronul de la CFR 5 Cristi Chivu a intrat în istoria lui Inter după debutul fulminant din Serie A. Recordul doborât de român 6 Jaqueline Cristian a defilat în meciul cu Danielle Collins la US Open 2025. Victorie uriaşă pentru româncă
Citește și