Un jucător din Bundesliga l-a ironizat pe Leo Messi: ”Voi urmări finala Cupei Mondiale din 2014”

Antena Sport Publicat: 6 mai 2020, 17:17

Comentarii
Un jucător din Bundesliga l-a ironizat pe Leo Messi: ”Voi urmări finala Cupei Mondiale din 2014”

Un jucător din Bundesliga l-a ironizat pe Leo Messi: ”Voi urmări finala Cupei Mondiale din 2014”

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Fotbalistul german a fost iritat de faptul că fanii postau mereu un gif cu momentul semifinalei din 2015 din Liga Campionilor. Atunci, Messi a marcat un gol superb după ce l-a pus la pământ pe Boateng cu un dribiling. Catalanii i-au învins pe cei de la Bayern Munchen cu 3-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Boateng, ironic cu Messi: ”Voi urmări finala Cupei Mondiale din 2014”

Jerome Boateng a decis să își reamintească de acel moment trist pentru el, dar în același timp l-a ironizat pe starul argentinian.

”Aici te duci – trebuie să mai râdem în aceste zile. Între timp, voi primi niște floricele … și voi urmări finala Cupei Mondiale din 2014”, a scris Boateng pe Twitter.

Boateng reamintește faptul că Germania a învins naționala Argentinei în finala Campionatului Mondial. Nemții au câștigat cu 1-0, unicul gol fiind înscris de Mario Gotze.

Reclamă
Reclamă

Xavi susține că Messi va juca până la 40 de ani

Xavi, fost coleg cu Lionel Messi la Barcelona, a dezvăluit că argentinianul nu se va retrage din fotbal până să împlinească 40 de ani.

”Mai are în față cinci sau șapte ani. Are o condiție fizică excelentă și poate juca până la 37, 38 sau 39 de ani. Cu siguranță va evolua la Cupa Mondială din Qatar.

Messi mai are multe de demonstrat în fotbal. Probabil că după ce se va retrage, va alege să fie antrenor”, a spus Xavi într-o conversație pe Instagram cu Samuel Eto'o.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:23

Foto“Au fost jefuiţi” Nemţii au izbucnit după ce Bayern nu a primit penalty! Ce spune, de fapt, regulamentul

23:04

LIVE TEXTBayern – PSG 0-1. Bavarezii forțează „remontada” în partea secundă!

23:02

Marquinhos, record impresionant în UEFA Champions League! A depășit o legendă a fotbalului la meciul cu Bayern

22:59

FotoFază scandaloasă în Bayern Munchen – PSG! Centralul nu a dictat penalty pentru un henţ clar în careu!

22:43

Khvicha Kvaratskhelia, performanță uriașă în Bayern – PSG! Singurul care a reușit asta în Champions League

22:36

VideoRezumatul meciului “nebun” dintre Andreea Dragoman şi Meshref, care a dus România în sferturile Mondialului!

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 UPDATECum a votat Gigi Becali la moțiunea de cenzură împotriva Guvernului. Apariție rară în Parlamentul României 3 Transferul oficial anunțat cu câteva ore înainte de Arsenal – Atletico! Clauză: 70 de milioane de euro 4 Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei” 5 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 6 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema”
Citește și