Ajax a învins-o pe rivala Alkmaar cu 2-0, iar săptămâna viitoare poate câştiga matematic titlul. Klaassen, cu o “dublă”, a adus toate cele 3 puncte în tabăra “lăncierilor”. Doar 7.5000 de suporteri au fost prezenţi la partida de azi, însă fanii au păstrat ce e mai bun la final.
Mii de suporteri au venit în faţa stadionului pentru a sărbători mai devreme titlul cu numărul 35 din istorie. “O mică petrecere” s-au amuzat olandezii pe reţelele de socializare.
Little afterparty with the fans, till Edwin & Erik tell it’s enough for today.
Thanks for understanding and all the support! ❌❌❌ pic.twitter.com/V1ChyCmjIo
— AFC Ajax (@AFCAjax) April 25, 2021
Totuşi, petrecerea a fost oprită de Van der Sar, CEO-ul lui Ajax, care i-a rugat pe fani să se îndrepte în linişte spre locuinţele lor.
“Vă mulţumim pentru suportul acordat anul acesta! Suntem încântaţi că aţi fost alături de noi. Vom încerca să câştigăm titlu săptămâna viitoare. Pentru moment, vă mulţumim că aţi fost aici. Plecăm toţi acum, jucătorii vor merge şi ei acasă. Vă rugăm să fiţi calmi când plecaţi”, le-a spus Van der Sar suporterilor.
Rugămintea lui Van der Sar a fost ascultată. Poliţia a raportat că nu a avut loc niciun incident. Nici amenzi nu au fost acordate, informează Telegraaf.nl.
Fanii au revenit pe stadioane şi în Anglia! Echipa lui Pep Guardiola a câştigat Cupa Ligii Angliei în faţa a 8000 de suporteri
Fanii au revenit oficial şi pe stadioanele din Anglia. Ultimul act dintre Tottenham şi Manchester City s-a jucat cu 8.000 de spectactori. Partida a avut loc celebra arenă Wembley, care are o capacitate de 90.000 de locuri.
Nu oricine a putut participa la meci. Pentru a se afla pe stadion, fanii au fost nevoiţi să deţină un document prin care să demonstreze că au fost vaccinaţi împotriva COVID-19, că au avut un test negativ recent şi că au imunitate naturală.
- Ajax, la un pas de titlu
- Fanii au uitat de pandemie
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Marius Șumudică nu duce lipsă de oferte! Anunțul antrenorului: “Mă simt ca peștele-n apă”. Cine l-a refuzat
- Nigeria s-a calificat la Cupa Africii pe Națiuni 2025. Victorie cu mari emoții în fața Tunisiei
- Fotbalistul de la FCSB, cel mai slab de pe teren! A comis penalty la Cupa Africii și a fost schimbat primul
- Senegal, remiză cu RD Congo! Sadio Mane a adus un punct pentru naționala sa la Cupa Africii pe Națiuni 2025
- Mario Marinică îi antrenează la Cupa Africii pe Dumnezeu Știe, Divinul sau Minunatul! Viață grea n-a prins lotul
































