VIDEO | "Bestia" Haaland a reuşit o dublă de senzaţie în Schalke – Dortmund. Primul gol a fost IREAL. Execuţia îl stilul lui Zlatan Ibrahimovic

Antena Sport Publicat: 20 februarie 2021, 17:31

Erling Haaland

• Haaland, gol magnific în Schalke - Dortmund
  • Bijuteria reuşită de atacantul norvegian

Erling Haaland i-a înnebunit pe nemţi cu bijuteria reuşită în derby-ul Schalke – Dortmund. Atacantul norvergian a marcat gol al doilea al Borussiei şi a stabilit scorul la pauză. Pasa perfectă i-a dat-o Jadon Sancho, cel care a marcat primul gol al derby-ului. Haaland a reuşit dubla în minutul 79.

Video AICI cu golul fabulos marcat de Haaland

Erling Haaland a dat recital şi în Liga Campionilor

Erling Haaland are o săptămână de vis. Starul norvegian a reuşit o dublă fabuloasă p0entru Dortmund şi în Liga Campionilor, cu Sevilla

Haaland a ajuns astfel la 8 goluri în această ediţie a UEFA Champions League şi este golgheterul la zi al competiţiei. De 10 ori a marcat pentru Dortmund în Ligă.

Erling Haaland, dorit de Real Madrid

Mino Raiola, unul dintre cei mai influenţi agenţi de jucători, poate face afacerea anului în fotbalul mondial. Starul celor de la Dortmund, Erling Haaland, poate ajunge la Real Madrid.

Borussia Dortmund a raportat în ultimul an pierderi de 75 de milioane de euro şi ar putea apela la vanzarea unor jucători pentru a echilibra balanţa financiară. Astfel, unul dintre jucătorii care ar putea fi vânduţi ar fi chiar starul echipei, norvegianul Erling Haaland, jucător impresariat de Mino Raiola.

Real Madrid e gata să ofere 90 de milioane de euro, plus încă doi jucători: Luka Jovic și Mariano Diaz.

”Haaland este în vizorul celor de la Real Madrid mai mult ca niciodată”, au scris spaniolii, despre atacantul care a înscris 23 de goluri în cele 23 de meciuri jucate pentru Dortmund.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

23:35 Simona Halep nu va participa la Stuttgart! Anunţul organizatorilor turneului din Germania 23:35 Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul! Fotbalistul lui Gigi Becali care e în pericol să îşi încheie sezonul! 23:01 FotoHoraţiu Moldovan şi-a făcut publică relaţia cu fosta iubită a lui Dragoş Nedelcu! Primele imagini cu cei doi sărutându-se! 23:01 Viorel Moldovan, sfat preţios pentru jucătorul pus la zid de Edi Iordănescu: „La muncă, copile! Trece trenul pe lângă tine” 22:16 VideoCampioana europeană Mihaela Cambei e gata să dea lovitura la Cupa Mondială de haltere, LIVE în AntenaPLAY! Cum se pregăteşte 22:15 Reacţia lui Edi Iordănescu după ce Gică Hagi l-a lăudat pe Ianis Hagi şi a dat de înţeles că trebuie să fie la EURO 2024 21:50 Eliza Samara – Wang Yidi (vineri, 07:30, AntenaPLAY), duel pentru sferturile de finală de la WTT Champions Incheon 2024 21:37 VideoAlimentele care le dau energie „tricolorilor” din naţionalele de tineret ale României! Puştii le recomandă tuturor românilor 21:29 Cum a trăit Toto Wolff momentul în care Lewis Hamilton i-a spus că pleacă la Ferrari: „Cred că a fost dificil pentru el” 20:30 Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo: „Vom ataca”! Planul „câinilor” pentru a scăpa de sancţiune! Vezi toate știrile
Haaland la FC Barcelona poate fi transferul bombă din fotbalul mondial
Fotbal extern • 26 mart., 16:48
Haaland la FC Barcelona poate fi transferul bombă din fotbalul mondial! Anunţul făcut de spanioli
AntenaPLAY • 22 mart., 10:14
Patru cluburi uriaşe, în cursa pentru transferul lui Dennis Man! Anunţul italienilor: „E aurul Parmei!”
Fotbal • 15 mart., 14:41
Marcel Răducanu, verdict dur despre transferurile lui Dennis Man și Florinel Coman în Bundesliga: „Am primit telefoane”
Real Madrid - Manchester City, "şocul" din sferturile Champions League
Liga Campionilor • 15 mart., 13:37
Real Madrid – Manchester City, „şocul” din sferturile Champions League! Pep Guardiola revine pe Santiago Bernabeu
Atletico Madrid - Inter 2-1 (3-2 d.l.d). Echipa lui Horaţiu Moldovan s-a calificat dramatic în sferturile de finală
Liga Campionilor • 13 mart., 23:55
Atletico Madrid – Inter 2-1 (3-2 d.l.d). Echipa lui Horaţiu Moldovan s-a calificat dramatic în sferturile de finală