VIDEO | Karius are un concurent serios! :) Portarul Herthei Berlin a comis gafa sezonului din Bundesliga

De Antena Sport
Publicat: 27.05.2020, 18:19

Rune Jarstein, portarul Herthei Berlin, a comis o gafă incredibilă în meciul din deplasare de pe terenul lui RB Leipzig.

Rune Jerstein

Twitter

Patrick Schick, atacantul lui RB Leipzig, a șutat în forță din afara careului, Jarstein a prins ulterior mingea, dar a scăpat-o în poartă. Gafa lui i-a costat pe cei de la Hertha, Leipzig trecând în avantaj din minutul 67.

The 10 men are infront!
GOAL!
Jarstein fumbles the shot from Schick!#RBLBSC 2-1 (67')
pic.twitter.com/hzg0MyAnJn
— . (@StewartLuwawa_) May 27, 2020

Rune Jarstein nu încasase niciun gol la revenirea în Bundesliga

Hertha Berlin impresionase la revenirea Bundesligii. Formația din capitala Germaniei a câștigat cu 3-0 la Hoffenheim și cu 4-0 în derby-ul local cu Union Berlin.

Jarstein a menținut poarta intactă timp de 180 de minute, dar a primit două goluri de la Leipzig. Lukas Klostermann a fost primul, iar Shick al doilea. Inițial, Marko Grujic deschisese scorul. Între timp, partida s-a încheiat la egalitate, 2-2, Piatek restabilind egalitatea dintr-un penalty în minutul 82.

Edi Iordănescu, la AS.ro LIVE

Erling Braut Haaland
Fotbal extern • 14 aug., 21:08
„Uraganul” Erling Haaland a lovit în Dortmund – Frankfurt! Superstarul norvegian, one-man show: a reuşit două goluri şi trei pase decisive!
Brentford - Arsenal, Premier League
Fotbal • 14 aug., 0:00
Brentford – Arsenal 2-0, Gladbach – Bayern Munchen 1-1 şi Valencia – Getafe 1-0. Surprize mari în primele meciuri ale sezonului din Anglia, Germania şi Spania
Julian Nagelsmann
Fotbal extern • 7 iul., 17:54
FOTO
O nouă eră a început la Bayern! Julian Nagelsmann a fost prezentat oficial: „Vreau să câştig trofee!” + Bavarezii au efectuat primul antrenament sub comanda noului antrenor
Ultimul interviu al lui Petrică Cercel. Era înconjurat de toată familia și a zâmbit încontinuu
1
Foto Imagini fabuloase de la nunta anului. Simona Halep şi Toni Iuruc, surprinşi în ipostaze de neuitat! Zeci de mii de fani au reacţionat
17
sept.
23:00
Rapid – Gaz Metan Mediaş 1-2 | Ilie Poenaru, debut perfect! Vlad Morar, gol de trei puncte după ce l-a executat pe Horaţiu Moldovan cu un lob superb
17
sept.
22:28
Gabi Tamaş o „taxează” pe Dinamo după umilinţa cu FCSB: „Are nevoie de jucători şi de antrenor!” Ce spune fundaşul despre situaţia fostei sale echipe
17
sept.
22:23
NEWS ALERTProbleme de sănătate pentru marele Pele! Brazilianul a ajuns, de urgenţă, la spital. În ce stare se află
17
sept.
21:28
Dinamo a dat lovitura serii! Super-fotbalistul care vine să-i salveze pe „câini”. Cine l-a adus în Ştefan cel Mare
17
sept.
21:18
Sorana Cîrstea, meci nebun la Portoroz! Românca a fost eliminată după o luptă aprigă de două ore. Câţi bani va încasa
17
sept.
20:05
Lovitură teribilă pentru Gigi Becali! Cine va conduce derby-ul FCU Craiova 1948 – FCSB: „Ce să mai fac, să depun memoriu?”
17
sept.
19:55
FC Voluntari – CS Mioveni 4-0 | Apărarea oaspeţilor, făcută K.O. în ultimele 10 minute! Ilfovenii sunt peste FCSB şi Universitatea Craiova în Liga 1
17
sept.
19:39
Dan Petrescu primeşte întăriri: „Una dintre cele mai interesante mutări!” CFR Cluj vrea să câştige titlul cu un atacant adus din liga a treia
17
sept.
19:18
Adrian Mutu joacă tare! Avertisment înaintea derby-ului cu FCSB: „Eu decid asta”. Mesaj clar pentru „Prinţişorul Craiovei”
17
sept.
19:15
Giedrius Arlauskis a dat cărţile pe faţă! Cine este omul din cauza căruia a plecat de la CFR Cluj: „Îmi țin cuvântul!” + În ce campionat vrea să joace: „Sunt vedete acolo!”