În toată istoria stadionului ”Camp Nou” nu s-a văzut așa ceva: 25.000 de suporteri ai trupei adverse. ”Ne gândeam că va fi o adevărată finală, că o să avem 70-80.000 de suporteri barcelonezi. Dar n-a fost așa. 25.000 de suporteri adverși pe stadionul nostru? O rușine!”, a spus Xavi, după ce Barca a fost eliminată de Eintracht Frankfurt.
Se caută explicații: conform protocolului UEFA, catalanii au fost obligați să acorde nemților 5.000 de bilete. Cum s-a ajuns la 25.000, plus mulți alți suporteri afară? Din Germania nu puteai cumpăra, pentru că IP-ul era recunoscut! S-a apelat la piața neagră, la tour-operatori non-oficiali, plus la spanioli care să poată achiziționa. Se va face o anchetă… Dar, ceea ce contează, e că Barcelona a fost eliminată…
- Pedri s-a ”rupt” și va ratat tot sezonul
- WhatsApp-ul președintelui lui Eintracht: ”Nu-mi cereți bilete, că nu mai am!”
- Elveţia - Canada e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Bosnia - Qatar e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Unde a ajuns să antreneze Devis Mangia, fostul antrenor al Universității Craiova
- Zeljko Kopic, pe lista unui club din străinătate. Fostul antrenor de la Dinamo poate înlocui un campion mondial
- Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic
- Ofertă pentru Edi Iordănescu! Unde este dorit fostul selecționer după ce a refuzat CFR-ul
- Leo Messi, negocieri pentru revenirea în tricoul Barcelonei! Totul s-ar putea petrece după Cupa Mondială



































