Închide meniul

„Sperăm să ne calificăm în grupele Champions League!” Anas Tahiri, pus pe fapte mari la CFR Cluj: „Asta sper să aduc!”

Antena Sport Publicat: 21 iunie 2021, 9:50

Reclamă
„Sperăm să ne calificăm în grupele Champions League! Anas Tahiri, pus pe fapte mari la CFR Cluj: „Asta sper să aduc!

Anas Tahiri, primul transfer făcut de CFR după câştigarea titlului

Anas Tahiri, jucătorul adus din Eredivisie de CFR Cluj, are planuri mari în noul sezon. Vrea să să ajungă cu campioana României în grupele UEFA Champions League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Înainte să fie transferat de CFR Cluj, Anas Tahiri a mai jucat la Lierse, în Belgia, și RKC Waalwijk. Fostul internaţional de tineret marocan vrea să dea lovitura carierei cu echipa lui Şumudică şi să se bată cu Messi, Neymar sau Ronaldo în Liga Campionilor.

Sunt foarte fericit să fiu aici. Sper că va urma un sezon foarte bun pentru noi. Știam deja despre CFR Cluj, dacă te uiți la fotbal, n-ai cum să nu știi despre CFR Cluj. Toată lumea știe că CFR e o echipă mare, așa că mă bucur să fiu aici.

Sperăm să ne calificăm în grupele Champions League. Pentru mine, îmi doresc să joc cât mai mult posibil, să am evoluții bune”, a declarat Anas Tahiri într-un interviu acordat site-ului oficial al clubului.

Anas Tahiri: „Sunt un jucător tehnic”

Tahiri a ajuns gratis în Gruia, la finalul contractului cu RKC Waalwijk, echipă pentru care a jucat în ultimii trei ani.

Reclamă
Reclamă

”Cred că sunt un jucător tehnic, îmi place să joc combinativ, îmi place să dau ultima pasă. Asta sper să aduc și la CFR Cluj”, s-a autocaracterizat noul jucător al campioanei României.

Tahiri a ajuns gratis în Gruia, la finalul contractului cu RKC Waalwijk, echipă pentru care a jucat în ultimii trei ani. Înainte de perioada din Olanda, el a jucat doar în Belgia, pentru echipe precum JMG Lier şi Lierse.

Marius Şumudică a povestit prima întâlnire pe care a avut-o cu patronul Neluţu Varga şi a lăudat transferul lui Anas Tahiri la CFR Cluj. „Eu consider că am adus un jucător bun, e vorba despre Tahiri. Poate face diferența. Când l-am urmărit, eu nu am crezut că a venit la echipa asta. Nu am crezut!

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:12

Gigi Becali, în culmea fericirii după ce Şumudică i-a smuls un punct CFR-ului: „E fratele meu”

14:01

Aston Villa – PSG şi Borussia – Barcelona, 22:00, LIVE TEXT. Spectacol în sferturile Ligii

13:23

Cine va arbitra derby-ul FCSB – CFR Cluj, care are o importanţă uriaşă în lupta pentru titlu!

13:05

Mihai Stoica i-a răspuns lui Marius Şumudică, după mesajul antrenorului pentru Elias Charalambous!

12:41

„Asta e el” Verdictul lui Dumitru Dragomir după ce Gigi Becali l-a făcut praf pe Daniel Bîrligea!

12:07

UPDATERomânia U19 şi-a aflat adversarii de la EURO 2025, care se desfăşoară în ţara noastră!

1 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilor 2 „Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă” 3 Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat” 4 Verdictul specialistului după faza controversată din meciul CFR Cluj – Rapid 1-1! 5 Gigi Becali a anunţat cine va juca vârf în FCSB – CFR! „Nu plătesc cauza lui Bîrligea. Ce? E Maradona?” 6 „L-au ameninţat pe Rădoi” Sorin Cârţu a răbufnit la adresa lui Feşnic, după Craiova – FCSB: „Parcă era un căţel”
Citește și