Close
EXCLUSIV

50 de milioane de euro! ”Minim, minim… dacă e să-i dau acum!” Gigi Becali a anunțat valoarea lotului de la FCSB

Avatar photo

De Antena Sport
Publicat: 25 noiembrie 2021, 14:33

Gigi Becali este dispus să renunțe la FCSB pentru 10 milioane de euro. Finanțatorul echipei a anunțat că doar numele îl va da pe suma asta. Omul de afaceri vrea să ia totți jucătorii și să plece la altă echipă.

Reclamă
Gigi Becali este finanțatorul FCSB

Gigi Becali este finanțatorul FCSB / Hepta

Becali este convins că poate lua cel puțin 50 de milioane de euro, pe toți jucătorii săi, asta dacă vrea să-i dea acum, rapid. Finanțatorul FCSB consideră că ar putea încasa și mai mult și susține că bijuteria coroanei este Octavian Popescu.

Reclamă

Gigi Becali vrea 50 de milioane de euro pe jucătorii de la FCSB

Pe lângă Tavi Popescu, Becali e convins că poate lua bani buni și pe Florinel Coman, Darius Olaru, Ianis Stoica sau Florin Tănase. 32,35 milioane de euro este valoarea lotului celor de la FCSB, în acest moment, conform transfermarkt.com.

Eu nu dau echipa, eu dau doar numele. Toți jucătorii îi țin. Cre dă jucătorii valorează 50 de milioane de euro, cel puțin. Bine, e și în funcție de Tavi Popescu, poate să valoreze 30 de milioane, 20 de milioane, 5 milioane.

Minim, minim, dacă e să-i dau acum, pe toți, ar fi cel puțin 50 de milioane de euro. Dacă e să-i dau așa repede, iau 50 de milioane fără probleme. Mai sunt Coman, Olaru, Tănase, Ianis Stoica, Musi, mai am vreo doi trei copii”, a declarat Gigi Becali pentru AS.ro.

Gigi Becali, dispus să renunțe la numele FCSB pentru 10 milioane de euro

Patronul FCSB spune că cine vrea să cumpere clubul, să vină la Palat ca să negocieze personal şi să îi aducă şi dovada că are în conturi 10 milioane de euro.

La mine, cine vrea să cumpere, să facă ofertă şi îmi dea contul. Cu garanţie bancară şi să aibă 10 miioane de euro în cont”, a mai spus Becali.

Reclamă
EMISIUNI
Constantin Din, la AS.ro LIVE
Ultimele știri
12:16 VIDEOCM 2022 | Nebunie în Australia după calificarea în optimile Cupei Mondiale! Fanii au declanșat fiesta la 3 dimineața 12:15 CM 2022 | Edi Iordănescu, speriat de Elveţia: „Mi s-au confirmat multe lucruri pe care le știam, din păcate” 11:50 CM 2022 | Canelo Alvarez i-a prezentat scuze lui Lionel Messi după ce l-a amenințat cu bătaia: „Am făcut comentarii nepotrivite!” 11:24 Dumitru Dragomir anunță motivul pentru care Nicolae Dică a eșuat la FCSB: „Sunt mulți frustrați care nu reușesc în viață!” 10:54 VIDEOFotbalul românesc sărbătorește Ziua Națională a României! Mesaje spectaculoase ale echipelor noastre. Ce surprize au pregătit 10:14 FotoIanis Hagi, imagine senzațională cu superba lui iubită. Cum au fost surprinși cei doi 9:58 CM 2022 | Lionel Messi, plecăciune în fața lui Diego Maradona, după Polonia – Argentina 0-2: „Ar fi foarte fericit pentru mine!” 9:25 VIDEOEdi Iordănescu, mesaj special de Ziua Națională a României: „Încercăm să facem românii mândri!” 9:04 Un tânăr de 27 de ani a fost ucis în Iran după ce a sărbătorit eșecul cu Statele Unite, de la Cupa Mondială 8:52 CM 2022 | „Tata” Martino, OUT de la naționala Mexicului după ce a ratat calificarea în optimile Cupei Mondiale
Pe același subiect
Nicolae Dică, în timpul unei conferinţe de presă
Liga 1 • 11:24
Dumitru Dragomir anunță motivul pentru care Nicolae Dică a eșuat la FCSB: „Sunt mulți frustrați care nu reușesc în viață!”
Colaj cu mesajele transmise de echipele românești de Ziua Națională a României
Fotbal intern • 10:54
Fotbalul românesc sărbătorește Ziua Națională a României! Mesaje spectaculoase ale echipelor noastre. Ce surprize au pregătit
Gigi Becali, în timpul unei vizite la mănăstire
Extra • 30 nov., 17:58
Gigi Becali nu s-a putut abține: „Am zis să mă duc puțin, să calc pe sfințenie!”. Decizia luată de milionarul român
Știri
Hello Chef sezonul 4, 23 octombrie 2022: Roxana Blenche şi Macanache
Close