A comis-o din nou! Mihai Stoica, șocat de un jucător de la FCSB: „Ce ai declarat, mă!? Mi s-a făcut rău, când am auzit!”

Publicat: 20.09.2021, 8:10.
Actualizat: 20.09.2021, 9:12

Valentin Crețu pare că își face un obicei din a-și enerva șefii după fiecare meci. Ultima ispravă a fundașului dreapta l-a șocat pe Mihai Stoica. După ce, în urmă cu câteva runde, fusese amendat pentru declarațiile făcute la adresa fostului antrenor, Vali Crețu a comis-o din nou.

Mihai Stoica, nemulţumit de Vali Creţu

Mihai Stoica si Mititelu jr., în timpul meciului Universitatea Craiova - FCSB

SportPictures / Catalin Ciupureanu/SPORT PICTURES

„Am fost șmecher, când am scos penalty-ul”, a spus Crețu după meciul dintre FC U Craiova și FCSB 0-1. Când a ajuns în vestiar, MM Stoica a mers la Vali Crețu pentru a-i atrage atenția, referitor la ce declară. Era deja prea târziu, fundașul dreapta „o comisese” deja.

Mihai Stoica, șocat de declarațiile lui Vali Crețu

De fiecare dată când vorbește, trebuie să corecteze ce a spus anterior. Aseară și-a prezentat scuzele față de Todoran, pe care l-a atacat complet aiurea.

Ăsta-i Vali Crețu! La un moment dat, când vorbeam despre vâna jucătorilor la un antrenament, a recunoscut și el că vână are, dar a zis: ‘Păcat că n-am și minte’. El știe cum e.

După joc, am intrat în vestiar și i-am spus să fie atent la ce declară. ‘Păi, deja am declarat’, mi-a răspuns. ‘Ce ai declarat, mă?!’ Când am auzit, mi s-a făcut rău!„, a declarat Mihai Stoica la digisport.ro.

Declarațiile lui Vali Crețu care l-au scos din sărite pe Mihai Stoica

La finalul meciului dintre FC U Craiova și FCSB, câștigat de roș-albastri cu 1-0, prin golul marcat de Keșeru, din penalty, Vali Crețu a făcut niște declarații halucinante. Fundașul dreapta a fost cel care a obținut lovitura de la 11 metri și a susținut că a fost „puțin șmecher”.

Am fost un pic mai şmecher, i-am luat faţa şi m-a lovit la genunchi. Am simţit că m-a atins. Trebuie să fii un pic şmecher. El a venit în mine şi asta a fost. Aşa se câştigă campionatele.

Nu tot timpul ne iese jocul. Am legat două victorii şi ne va da încredere pe viitor. Moralul te duce pe val. O să arătăm mult mai bine cu Mister„, a spus Crețu, după joc.

Când se va juca Farul - FCSB, meciul amânat de LPF la cererea vicecapioanei
Fotbal intern • 23 oct., 18:36
Se joacă Voluntari – FCSB?: „Eu aşa am înţeles. Aşa mi s-a spus”. Mihai Stoica, contrazis de antrenorul ilfovenilor
Fotbal intern • 23 oct., 17:07
Gigi Becali, o nouă aroganţă! Ce a putut spune înainte de derby-ul Dinamo Rapid: „Ce treabă am eu? Am o afacere”
Gigi Becali a dezvăluit când poate ajunge Edi Iordănescu selecţionerul României! "E alegerea lui"
Fotbal intern • 23 oct., 14:31
“De unde scandal, mă?” Gigi Becali a dat cărțile pe față despre relația pe care o are cu Edi Iordănescu: “Altceva nu mă interesează! Toată lumea știe asta!”

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Culiță Sterp, întâlnire emoționantă cu tatăl său. Bărbatul și-a părăsit familia când copiii săi erau mici:
23
oct.
23:34
„Mi-a intrat puţin glonţul”. Mihai Iosif, spumos după Dinamo – Rapid. Ce spune despre problemele lui Răuţă
23
oct.
23:33
Dinamo – Rapid 1-1 | „N-au fost cântăriți niciodată!” Mircea Rednic, dezvăluiri halucinante. „Câinii”, ca în ligile de amatori. „Au avut și 7 kg în plus!”
23
oct.
23:32
Negumereanu își distruge adversarul din UFC! Victorie prin TKO în mai puțin de 2 minute
23
oct.
23:24
Dinamo – Rapid 1-1 | Scandal la finalul derby-ului. Cristi Săpunaru, în conflict cu fanii celor din Ştefan cel Mare. Fundaşul a sărit la bătaie
23
oct.
23:11
Dinamo – Rapid 1-1 | „Ne încurcăm cu echipele mici!” Rapidiștii, supărați că n-au dat de pământ cu echipa lui Rednic. „Nu am jucat nimic!”
23
oct.
23:10
Dinamo – Rapid | „Trebuie să ne ridicăm”. Deian Sorescu, dezamăgit după Derby. Ce le-a transmis fanilor după noile restricţii
23
oct.
22:47
Dinamo – Rapid | „E greu să rezişti 30 de minute în apărare”. Gabriel Torje, supărat după derby. Ce i-a spus Mircea Rednic la finalul meciului
23
oct.
22:25
Dinamo – Rapid 1-1. Super-goluri în derby-ul etapei! „Câinii” sunt blestemați. 10 etape la rând fără victorie pentru dinamoviști
23
oct.
22:10
Dinamo – Rapid | Gabi Torje, gol de poveste în derby! Execuție fabuloasă a căpitanului „câinilor”
23
oct.
22:07
VIDEO Benny Adegbuyi, făcut KO în runda a doua! Meci de coșmar pentru luptătorul român
Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund