Gigi Becali, avertisment pentru Adrian Mititelu înaintea derby-urilor FCSB – FC U Craiova: „Îi trebuie mulți bani să se lupte cu mine”

Alexandru Ivan Publicat: 14 iunie 2021, 16:36

Comentarii
Gigi Becali, avertisment pentru Adrian Mititelu înaintea derby-urilor FCSB – FC U Craiova: „Îi trebuie mulți bani să se lupte cu mine

Gigi Becali, avertisment pentru Adrian Mititelu

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gigi Becali i-a trimis un avertisment lui Adrian Mititelu. FC U Craiova a promovat la capătul unui sezon entuziasmant. Oltenii lui Mititelu au dat de pământ cu toate adversarele și au făcut mutări spectaculoase pentru Liga 1. Cea mai mare lovitură a fost aducerea lui Adrian Mutu pe banca tehnică.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, avertisment pentru Adrian Mititelu

Cu toate acestea, Gigi Becali nu este impresionat de FC U Craiova. Patronul lui FCSB a recunoscut că este un mare admirator al lui Adrian Mutu, dar crede că oltenii lui Mititelu sunt mult sub nivelul vedetelor de la FCSB.

„Dacă-l consider pe Adrian Mititelu un rival de luat în calcul? Vreți să vă spun ceva? Vedeți că și-a luat antrenor bun. Mutu are trasee de joc și se apără bine, dar la Mititelu nu joacă Adi Mutu pe teren. Dacă juca el îmi era teamă de Craiova lui Mititelu.

Însă, omul este în închisoare și-i trebuie bani mulți că să se lupte cu mine. Îi trebuie o echipă bună, nu cu ăștia de a promovat în Liga 1. Dacă rămâne cu ăia în Liga 1 nu are nicio șansă…Abia astept să-l bat din nou pe Mititelu”, a declarat Gigi Becali, pentru Pro Sport.

Gigi Becali are motive să fie optimist pentru sezonul următorul sezon. Cotele „perlelor” de la FCSB au explodat! Doar Octavian Popescu a ajuns să valoreze 1,2 milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Adrian Mititelu rămâne după gratii

Deși spera să fie eliberat, Adrian Mititelu va rămâne după gratii. Patronul lui FC U Craiova a fost condamnat pe 5 noiembrie 2020. Patronul lui FC U Craiova a primit 3 ani cu executare în dosarul ce vizează transferului lui Mihai Costea la FCSB, în 2010.

Mititelu a depus contestație și a cerut să fie eliberat până la soluționarea acesteia. Patronul oltenilor a acuzat că i-au fost încălcate anumite drepturi în timpul procesului. Curtea de Apel a refuzat însă cererea afaceristului de 53 de ani

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:59

La ce sumă imensă de bani a renunțat LeBron James să semneze cu Philadelphia 76ers? Recordul doborât de „Rege”

15:40

LIVE VIDEOCursa Marelui Premiu al Ungariei, ACUM pe Antena 1 și live în AntenaPLAY. Norris, în pole

15:34

Lionel Messi, OUT! Meciul de gală la care va lipsi starul argentinian după Cupa Mondială

15:32

„Multe de corectat”. Reacția lui Andoni Iraola, după debutul cu victorie la Liverpool. Jucătorul care s-a accidentat

15:09

OFICIAL | Rapid și-a cedat jucătorul pe care a plătit 900.000 de euro: „Succes”

15:03

„Să nu se îmbete cu apă rece”. Avertisment pentru Dinamo, după victoria de senzație cu Universitatea Craiova

1 FotoSuperba prezentatoare TV se iubeşte cu un bărbat de 85 de ani. Ce avere are greul din fotbal 2 Juan Carlos Amoedo Dasilva a semnat cu Universitatea Craiova 3 Florin Prunea, derapaj rasist! Ce a putut spune despre un jucător din derby-ul Dinamo – Universitatea Craiova 4 Lovitură pentru Lewis Hamilton! Pilotul Ferrari, „retrogradat” din grilă în MP al Ungariei. Antonelli, penalizat și el 5 Florin Maxim s-a enervat după înfrângerea cu Farul! Nu i-a menajat pe constănţeni: „Eraţi la un pas să retrogradaţi” 6 Primul jucător care e OUT de la Universitatea Craiova, după umilința cu Dinamo. Decizia luată de conducerea oltenilor
Citește și