Becali își freacă mâinile de bucurie! Florin Tănase a devenit cel mai valoros jucător de la FCSB. Acesta împarte prima poziție în top cu Florinel Coman. Ambii sunt cotați la 5 milioane de euro. Dacă la Coman cota a scăzut, acesta fiind mai mult accidentat, la Tănase s-a dublat într-un an.
Becali își freacă mâinile de bucurie
Tănase a ajuns să valoreze 5 milioane de euro, la fel ca și Coman. Și alți jucătorii pe care Becali vrea să ia milioane de euro ”au explodat” în acest sezon. Olaru și Moruțan îi urmează pe cei doi în topul celor mai valoroși jucători cu 3,5 milioane, respectiv 2,8.
Noua ”perlă” de la FCSB, Octavian Popescu, a avut o creștere uluitoare în acest sezon. Dacă la startul campionatului era cotat la 50.000 de euro, acum, la finalul sezonului, valorează 1,2 milioane de euro.
”Am un lot foarte bun în acest moment, cu foarte mulți jucători tineri, care vor crește și vor fi extrem de căutați. Și voi mai cumpăra, așa cum v-am obișnuit. Vreau să fac un miliard în 10 ani”, e planul lui Becali, dezvăluit la Digi Sport.
Top trei jucători din Liga 1
Jucătorii de la FCSB sunt devansați de Alexandru Cicâldău. Mijlocașul din Bănie rămâne cel mai bine cotat fotbalist din Liga 1, cu o valoare de 6,5 milioane de euro, conform transfermarkt.com.
1. Alexandru Cicâldău
2. Florin Tănase
3. Florinel Coman
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Cine este cel mai valoros jucător de la FCSB
- Cota lui Florin Tănase s-a dublat într-un sezon
- Elveţia - Canada e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Bosnia - Qatar e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”

































