Închide meniul

Academica Clinceni – CS Mioveni 1-1. “Mourinho” Poenaru rămâne fără victorie din noul sezon. Buziuc a marcat împotriva fostei sale echipe. Academica a ratat un penalty!

Antena Sport Publicat: 30 august 2021, 19:45

Comentarii
Academica Clinceni – CS Mioveni 1-1. Mourinho Poenaru rămâne fără victorie din noul sezon. Buziuc a marcat împotriva fostei sale echipe. Academica a ratat un penalty!

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

LIVE SCORE Academica Clinceni – CS Mioveni 1-1

Min. 90: Final de meci. Academica Clinceni şi CS Mioveni şi-au împărţit punctele.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Min. 87: Penalty ratat de Academica Clinceni. Ce şansă a avut “lanterna roşie” a Ligii 1. Juan Cascini nu a putut să-l învingă pe portarul advers de la punctul cu var.

Min. 77: GOOOL CS Mioveni! Alexandru Buziuc, fostul jucător al celor de la Clinceni, a egalat din penalty.

Min. 18: GOOOL Academica Clinceni! Ventura a deschis scorul cu un ;ut plasat!

Min. 1: A început partida.

Reclamă
Reclamă

Academica Clinceni încă nu a câştigat în acest sezon. Singurul punct a fost obţinut etapa trecută, în remiza cu Chindia Târgovişte, scor 2-2. De cealaltă parte, CS Mioveni este una dintre revelaţiile startului de sezon. Echipa lui Alecandru Pelic are 9 puncte, la fel ca FCSB. Mai mult, Mioveni a obţinut 3 victorii în ultimele 4 etape.

Academica Clinceni – CS Mioveni – echipele de start

Academica: Păun – Achim, Jutric, Patriche, Pîrvulescu – Cioiu, Cascini, Ventura, De Amorim – Omoh, Vellios

Rezerve: Ureche, Gardoş, Gavra, Vanzo, Kazlauskas, Dumitrache, Goma, Filip, Holzmann

CS Mioveni: Ducan – Garutti, Scarlatache, Balaur – Radescu, Panait, Dumitriu, Şerbănică – Massaro, Rusu, Buziuc

Reclamă

Rezerve: Popescu, Burnea, Iacob, Veres, Ciucureanu, Sanoh, Toma, Dat, Coşereanu

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine crezi că ar trebui să fie portarul României în meciul cu Austria?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:35
Andrei Nicolescu l-a taxat pe Victor Angelescu, după ce a fost atacat de acesta! “Săgeţi” către Rapid
20:34
Preparatorul fizic implicat în scandalul de dopaj al lui Jannik Sinner, gata să revină. Decizia controversată luată de ITIA
20:23
VideoJurnal Antena Sport | Gabi Tamaş, în lacrimi la Asia Express! Ce l-a emoţionat atât de tare
19:46
Vadim Rață vrea victoria în amicalul cu România: „Avem posibilitatea să ne spălăm păcatele”
19:22
Un titular al Austriei, probleme înaintea meciului cu România. Anunțul lui Ralf Rangnick
19:02
După Sorana Cîrstea, Jaqueline Cristian a fost eliminată şi ea de la Wuhan! Românca, învinsă de Rybakina
1 EXCLUSIVImaginile dezastrului pe Arena Națională. Acoperişul a cedat, iar gazonul riscă să fie inundat! 2 Cristi Chivu pregăteşte un transfer uriaş pentru România. Fundaşul naţionalei care ar semna cu Inter din ianuarie 3 Scandal la Adunarea Generală a FRF! Răzvan Burleanu s-a enervat: “Sunteţi un maimuţoi” 4 Ilie Dumitrescu ştie cele cinci echipe care prind play-off-ul în Liga 1: “Una singură mai e! Greu rău de tot” 5 Doliu în fotbalul românesc. A murit fostul conducător al echipei care i-a lansat pe Rădoi, Dănciulescu și Adi Ilie 6 Mircea Lucescu a făcut praf un tricolor, înainte de România – Moldova: “Nu s-a gândit la consecinţe! Inacceptabil”
Citește și