Adevăratul motiv pentru care Ciprian Deac şi Andrei Burcă nu au mai ajuns la FCSB. “Acolo e împărat”. Explicaţii inedite ale lui Mihai Stoica

Publicat: 16 septembrie 2021, 8:27

Comentarii
Adevăratul motiv pentru care Ciprian Deac şi Andrei Burcă nu au mai ajuns la FCSB. Acolo e împărat. Explicaţii inedite ale lui Mihai Stoica

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Mihai Stoica a explicat de ce nu a ajuns Deac la FCSB

Gigi Becali a anunțat în mai multe rânduri că ar fi putut să-i aducă la FCSB pe Deac și Burcă. Patronul de la FCSB susține că din cauza sfaturilor primite de la anumite persoane a ratat mutările celor doi. Mihai Stoica, unul dintre oamenii cu care s-a consultat Becali, a venit cu explicații.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

MM susține că, din informațiile sale, Ciprian Deac nu s-ar fi adaptat la București. Managerul de la FCSB susține că, în locul lui Andrei Burcă, l-a preferat pe Miron. Acesta din urmă, a fost căpitanul FCSB, în lipsa lui Tănase.

De ce nu l-a dorit Mihai Stoica pe Burcă

Mi se mai pune în cârcă și că n-a ajuns Deac la Steaua (n.r. – FCSB). Am discutat cu foarte multe personaje și mi-au spus că Deac nu mai e Deac dacă pleacă din Cluj, în Cluj e împărat.

Mi se reproșează că nu l-am vrut pe Burcă. În opinia mea, Miron e mai bun decât Burcă. Miron are capul gras, dar nu e gras. Cântarul nostru costă 4.500 de euro și spune grăsimea, echilibrul muscular. Vârsta lui biologică e de 12 ani“, susține Mihai Stoica.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.

Jefte Bentacor, ratat de Mihai Stoica şi Gigi Becali

Jefte Betancor este jucătorul care face senzație în Liga 1, în acest sezon. Atacantul spaniol a fost adus de Hagi de la Voluntari. MM își reproșează faptul că nu l-a urmărit suficient încât să îl propună lui Becali.

Reclamă
Reclamă

Îmi reproșez zi de zi că nu l-am văzut pe Jefte Betancor la Voluntari și că nu l-am urmărit. Mă oftic non-stop când îl văd la Hagi“, a recunoscut Mihai Stoica la digisport.ro.

28 de ani are Betancor, fiind cotat la 500.000 de euro. Spaniolul a marcat 7 goluri, în primele 8 jocuri ale sezonului, în Liga 1.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:04

FotoTranzacție istorică: clubul din afara Europei care s-a vândut pentru 261 de milioane de dolari

17:01

Prima plecare de la FRF şi echipa naţională a fost anunţată. “Sunt liber de contract”

16:58

Selecționerul României a analizat adversarele de la Campionatul European! Care este obiectivul real al tricolorelor

16:58

Chivu a răbufnit și îi calcă pe urme lui Mourinho: „Pot fi multe lucruri, dar nu sunt prost!”

16:46

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 17 aprilie

16:45

Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie”

1 Surpriză de proporţii pregătită de Florentino Perez! Antrenorul care a câştigat trofee cu Lionel Messi, dorit de Real Madrid 2 Se pregăteşte o nouă forţă pentru Liga 1! “Nu pot accepta asta!” 3 Nicăieri ca la ei: jumătate de campionat se bate la titlu! Favorita și echipa care a investit 23 de milioane €, la retrogradare 4 Verdictul specialistului după cea mai controversată fază din meciul “nebun” Bayern Munchen – Real Madrid 4-3! 5 Ce i-a putut spune Arda Guler arbitrului Slavko Vincic după finalul nebun de la Munchen. A fost eliminat direct 6 Doliu în fotbalul mondial! Alexander Manninger a murit la 48 de ani
Citește și