Video

Adevăratul motiv pentru care Ongenda a refuzat oferta lui Gigi Becali: “Mi-a promis asta!” Detalii despre ofertele uriaşe primite de starul de la Botoşani

Antena Sport Publicat: 22 septembrie 2021, 0:38

Comentarii

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Starul de la Botoşani, care a jucat în trecut şi la PSG, a refuzat oferta lui Gigi Becali, deşi aceasta era una uriaşă. Hervin Ongenda a venit prima dată la FC Botoşani în 2018, de la Real Murcia. A stat până la începutul anului 2020, când şi-a încercat norocul la Chievo Verona.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nu s-a adaptat şi s-a întors în septembrie 2020 la Botoşani. De această dată, Ongenda vrea să îşi ducă contractul la bun sfârşit. Aceasta este şi promisiunea pe care i-a făcut-o lui Marius Croitoru şi adevăratul motiv pentru care a refuzat oferta lui Gigi Becali.

A doua oară când s-a întors, a semnat cu noi pe 2 ani de zile şi acum, în ciuda ofertelor pe care le-a avut, a zis ‘Marius, mă ţin de promisiune! Ce n-am reuşit să fac în primul an, când ţi-am promis că rămân cu tine, acum rămân până la sfârşitul contractului, indiferent de oferta care vine’.

Da (n.r. – a avut ofertă de la FCSB). Ei, a avut de la mai multe echipe, nu numai de la FCSB a avut ofertă concretă în România. Nu vreau să fac public numele celorlalte echipe. A spus clar nu şi, credeţi-mă, era o ofertă peste nivelul Ligii 1, din punct de vedere financiar“, a spus Marius Croitoru în exclusivitate la Antena Sport.

Gigi Becali a oferit 400.000 de euro și procente la un eventual viitor transfer pentru FC Botoșani, în schimbul lui Hervin Ongenda. Mai mult, 20.000 de euro pe lună ar fi încasat Ongenda dacă ar fi ajuns la FCSB.

Reclamă
Reclamă

Marius Croitoru: “Nu sunt pregătit să îl pierd pe Ongenda”

Marius Croitoru spune că nu este pregătit să rămână fără Ongenda. Francezul i-a încântat pe scouterii veniţi să îl urmărească la meciul cu Dinamo şi ar putea primi la iarnă o ofertă tentantă. Ongenda a reuşit să marcheze în partida cu Dinamo, câştigată de FC Botoşani, scor 2-1.

Pregătit nu sunt (n.r. – să îl piardă pe Ongenda în iarnă). Am înţeles că au venit câţiva scouteri să îl urmărească la meciul cu Dinamo, au fost impresionaţi de el. Un jucător ca Ongenda este greu de ţinut, mai ales la o echipă la Botoşani“, a mai spus Marius Croitoru.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă semifinala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:09 25 mai

VIDEOKimi Antonelli, discurs de mare campion după victoria din Marele Premiu al Canadei: “Nu aşa voiam să câştig”

0:39 25 mai

VIDEOKimi Antonelli a câştigat Marele Premiu al Canadei! A patra victorie consecutivă pentru puştiul de 19 ani

0:27 25 mai

Sorana Cîrstea, calificare fulgerătoare în turul al doilea la Roland Garros! Victorie în 72 de minute

0:14 25 mai

VideoDezastru pentru George Russell în Marele Premiu al Canadei! Pilotul Mercedes a abandonat la jumătatea cursei

0:08 25 mai

VIDEOÎntrebarea care l-a enervat pe Florin Tănase după victoria cu Botoşani: “Cum?”

0:04 25 mai

Marius Baciu, elogii la adresa lui Tavi Popescu: „I-am cerut să aibă curaj și să facă ce vrea el”. Cum a evaluat jocul

1 Daniel Pancu taie în carne vie! Dobre, OUT de la Rapid. Alţi 5 fotbalişti sunt pe lista de plecări 2 A bătut palma cu Rapid. După Daniel Pancu, un alt nume se alătură clubului: “Va începe de la 1 iunie” 3 Fostul jucător de la FCSB, dorit de Dinamo, s-a decis şi semnează 4 Gigi Becali l-a taxat imediat, după FCSB – Botoșani 4-3: „Din indolenţă a făcut aşa” 5 Doliu în sportul românesc! Un fost mare antrenor a murit la 84 de ani 6 Universitatea Craiova pregăteşte trei transferuri. Mihai Rotaru confirmă mutările: “Avem nevoie urgent”
Citește și