Închide meniul

Adrian Mititelu Jr. pregăteşte condiţii de lux pentru jucătorii lui FC U Craiova. Bază sportivă de cinci stele şi cel mai scump autocar: “Barcelona are varianta mai ieftină!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 21 mai 2021, 17:18

Comentarii
Adrian Mititelu Jr. pregăteşte condiţii de lux pentru jucătorii lui FC U Craiova. Bază sportivă de cinci stele şi cel mai scump autocar: Barcelona are varianta mai ieftină!

Adrian Mititelu rămâne după gratii

Fiul lui Adrian Mititelu are un proiect grandios. Peste câteva luni va inaugura o bază de antrenament de senzaţie. Patronul alb-albaştrilor se laudă că vor fi condiţii mai bune decât la Bayern Munchen.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Mititelu Jr. pregăteşte condiţii de lux pentru jucătorii lui FC U Craiova

Cel târziu în toamna acestui an vom inaugura cea mai mare bază sportivă din România. Sunt 7 terenuri, 6 naturale și unul sintetic. Tot ce ține de spa, condiții de refacere, totul construit pe 10 ha. Terenurile există la ora asta. Mai sunt niște chestii tehnice de făcut. Clădirile încă nu sunt gata.

Am fost și am vizitat alte baze din Europa, am fost și la Bayern Munchen. Vă spun, sincer, este peste ce am văzut la Munchen! Va fi cea mai tare bază de pregătire din Europa de Est“, a reacţionat Adrian Mititelu Jr. la gsp.ro.

Echipa care a câştigat play-off-ul din Liga 2 a plătit peste o jumătate de milion de euro pe autocarul cu care fotbaliştii vor face deplasările în România.

Avem cel mai frumos autocar, va ajunge în curând aici. Are cele mai bune dotări. FC Barcelona a comandat același autocar, dar varianta mai ieftină cu 120.000 de euro. Valorează 550.000 de euro + TVA“, a dezvăluit fiul lui Adrian Mititelu.

Reclamă
Reclamă

Juan Bauza, transferat de FC U Craiova 1948

Adrian Mititelu Jr. pregăteşte condiţii de lux pentru jucători şi a început să facă mutări importante şi pe piaţa transferurilor. Clubul U Craiova 1948 a anunţat, joi seară, pe pagina de Facebook, transferul jucătorului Juan Bauza de la Csikszereda.

Bine ai venit la Ştiinţa, Juan Bauza! Revelatia Ligii a II-a, jucator al echipei din Miercurea Ciuc, a fost transferat de catre clubul nostru!“, este anunţul craiovenilor.

Reclamă

Argentinianul Juan Bauza are 25 de ani şi evoluează pe postul de mijlocaş.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina România Grupa H a preliminariilor pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:55
LIVE VIDEOCursa de sprint a Marelui Premiu al Braziliei e ACUM. Lando Norris pleacă din pole-position
15:40
VideoLegendele Stelei 86′ l-au condus pe ultimul drum pe Emeric Ienei. O bucată de gazon din Ghencea, depusă pe mormânt
15:10
“Marele coşmar al lui Vinicius”. Andrei Raţiu, lăudat de spanioli înainte de Rayo Vallecano – Real Madrid
15:10
VIDEOEliza Samara – Yubin Shin 0-4. Românca s-a oprit în sferturi la WTT Champions Frankfurt
15:01
Lotul României U21 pentru meciurile cu Finlanda şi Spania. Pe cine a convocat Costin Curelea
13:07
Pep Guardiola, mesaj ferm despre lupta la titlu din Premier League: “Arsenal joacă incredibil”
1 Pe ce loc se află Universitatea Craiova, după victoria cu Rapid Viena! Clasamentul din Conference League după 3 etape 2 Dinamo, dată în judecată! Procesul pornit de la un nume de legendă al “câinilor roșii” 3 Mesajul direct al lui Mirel Rădoi pentru Ştefan Baiaram, după Rapid Viena – Craiova 0-1 4 “Război civil” în vestiarul lui Rayo. Andrei Rațiu, luat la întrebări după o ședință de urgență 5 Costel Gâlcă, vești proaste înaintea meciului cu FC Argeș: „Nu poate reveni” 6 Două reveniri importante la FCSB pentru meciul cu Hermannstadt. Anunțul lui Mihai Stoica: „Vor fi în lot”
Citește și