Închide meniul

“Am fost cu Gigi Becali la Dan Petrescu acasă!” FCSB a vrut să-l aducă pe Dan Petrescu. Mihai Stoica a spus tot. “Am stat până la șase dimineața!”

Alexandru Ivan Publicat: 4 decembrie 2021, 17:23 / Actualizat: 25 martie 2023, 14:43

Comentarii
Am fost cu Gigi Becali la Dan Petrescu acasă! FCSB a vrut să-l aducă pe Dan Petrescu. Mihai Stoica a spus tot. Am stat până la șase dimineața!

AS.ro

FCSB a vrut să-l aducă pe Dan Petrescu! Mihai Stoica, managerul general al lui FCSB, a dezvăluit că roș-albaștrii l-au vrut atât de mult pe Dan Petrescu, în 2005, încât Gigi Becali a mers personal la casa antrenorului. Întâlnirea a durat până la șase dimineața.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu e favorit să devină noul selecționer al României. În prezent pe banca lui CFR Cluj, “Bursucul” a fost în negocieri și cu FCSB, cu mulți ani în urmă.

FCSB a vrut să-l aducă pe Dan Petrescu!

”Eu am fost cu Gigi la Petrescu, în 2005 şi n-a ştiut nimeni. S-a aflat după aia, la mult timp după aia. Şi-l doream de am stat până la 06:00 dimineaţa la el acasă”, a spus Mihai Stoica, potrivit telekomsport.

Dan Petrescu n-a mai ajuns în cele din urmă la FCSB. “Bursucul” avea să devină unul dintre cei mai buni antrenori din România, având acum în palmares patru titluri de campion în Liga 1.

În prezent, Dan Petrescu, revenit la CFR Cluj, defilează în campionat. Ardelenii au învins-o, sâmbătă, pe Chindia Târgoviște, scor 1-0, și au ajuns la șase victorii la rând în Liga 1, lăsându-le în urmă pe rivalele CFR Cluj și Universitatea Craiova.

Reclamă
Reclamă

Neluţu Varga nu-l lasă pe Dan Petrescu la naţionala României

Patronul campioanei României a acceptat ca discuţia dintre „Bursuc” şi oficialii FRF să aibă loc, dar nu vrea să rămână fără antrenor. Neluţu Varga a transmis un mesaj tranşant şi anunţă că Dan Petrescu rămâne în Gruia pentru a o face din nou campioană pe CFR.

Finanţatorul liderului din Liga 1 i-a spus preşedintelui Federaţiei să îşi îndrepte atenţia spre un alt antrenor.

“Exclus! Nu pleacă nicăieri (n.r. Dan petrescu)”, a reacţionat Neluţu Varga pentru prosport.ro.

Reclamă

Răzvan Burleanu îl poate aduce pe Dan Petrescu la echipa naţională dacă îi plătește clauza de reziliere, care s-ar ridica la 600.000 de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este George Puşcaş soluţia cea mai bună pentru atacul lui Dinamo?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:18
Bernadette Szocs a fost eliminată de la Singapore Smash 2026! Româca s-a oprit în 16-imi
11:15
Florin Prunea râde de Meme Stoica: “La schimbări e perfect, când îl sună Gigi Becali!”
11:11
Israelienii au reacţionat, după debutul lui Ofri Arad la FCSB: “Să îndepărteze rugina”. Ce au scris despre Becali şi Mihai Stoica
10:57
Transferul aşteptat de Cristi Borcea la Dinamo: “Opțiune mai bună nu exista”
10:48
Joan Laporta a dezvăluit de ce Lionel Messi nu a revenit la Barcelona, după plecarea de la PSG: “Aveam contractul pregătit”
10:29
Cristi Săpunaru s-a rupt de conducerea Rapidului: “Nu mai vorbim”
1 “E idiot?” Gigi Becali a răbufnit după FCSB – Metaloglobus 4-1: “E război” 2 Gigi Becali a dat verdictul după debutul lui Ofri Arad! Ce jucător a fost remarcat de patronul FCSB 3 Darius Olaru a plecat cu duba de la stadion, nu cu autocarul echipei! Care este motivul 4 Fost campion al României, replică sexistă la Iuliana Demetrescu: “Înapoi în bucătărie” 5 Dinamo mai pierde un jucător important în vară, în afară de Kennedy Boateng! 6 Kennedy Boateng pleacă de la Dinamo! Stoperul și-a găsit deja echipă și va încasa peste 50.000 de euro pe lună
Citește și