EXCLUSIV

”Am trecut și eu prin asta!” Reacția lui Eugen Neagoe, după infarctul suferit de Ovidiu Hațegan: ”El e şi medic şi va lua decizia cea mai bună!”

Dragoș Vasile Publicat: 28 martie 2022, 13:57

Comentarii
”Am trecut și eu prin asta!” Reacția lui Eugen Neagoe, după infarctul suferit de Ovidiu Hațegan: ”El e şi medic şi va lua decizia cea mai bună!”

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Eugen Neagoe a reacționat după ce Ovidiu Hațegan a suferit un infarct și a fost operat de urgență la Timișoara. Antrenorul de 54 de ani a trecut prin aceeași situație în 2019.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Eugen Neagoe știe prin ce situație trece marele arbitru român și e alături de acesta. Antrenorul a făcut infarct în timpul meciului Dinamo – Universitatea Craiova din 2019.

Eugen Neagoe e alături de Ovidiu Hațegan

“Din păcate, am văzut. Îmi pare rău, este un arbitru foarte bun, probabil cel mai bun din România. Este bine că este în afara oricărui pericol. Am trecut şi eu prin asta, dar la mine a fost cu totul şi cu totul altă situaţie. La el e vorba de infarct, la mine a fost o situaţie asemănătoare cu a lui Eriksen.

Eu cred că va continua. El e şi medic şi el va lua decizia cea mai bună. Este o lovitură pentru arbitrajul nostru, dar importantă e sănătatea lui, mai presus de orice lovitură despre care am vorbi. Ne dorim să îl vedem mai repede pe teren”, a spus Neagoe, pentru Antena Sport.

Ovidiu Haţegan, prima reacţie după infarctul suferit

Ovidiu Haţegan a avut o primă reacţie după infarctul suferit la doar 41 de ani.

Reclamă
Reclamă

Arbitrul care ia în calcul şi retragerea anunţă că starea lui este bună şi că se află încă sub supravegherea medicilor.

„Acum mă simt bine, totul este în regulă, sunt în continuare sub supraveghere medicală. Doresc să mulțumesc staff-ului medical care m-a îngrijit și tuturor celor care mi-au transmis mesaje și gândurile lor bune.

În momentele acestea am nevoie de liniște, așa că am rugămintea să îmi fie respectată intimitatea”, a spus Ovidiu Haţegan, citat de frf.ro.

Reclamă

Potrivit surselor Antena Sport, arbitrul român a transmis, într-o discuție cu medicul care l-a operat, că vrea să retragă din arbitraj. Ovidiu Hațegan are doi copii și vrea să se dedice familiei sale.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
6:30

Programul zilei a 18-a de la Campionatul Mondial. Încep şaisprezecimile, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY

6:18

VideoToţi ochii pe Istvan Kovacs! A avut nevoie de VAR în Iordania – Argentina. Decizia centralului din România

5:37

VideoCe moment! Istvan Kovacs, faţă-n faţă cu Lionel Messi, la Campionatul Mondial

4:54

Iordania 1–2 Argentina ACUM pe Antena 1 și AntenaPLAY. Altamari reduce din diferență

4:51

Portugalia, traseu infernal la Campionatul Mondial. Când se mai pot duela Cristiano Ronaldo şi Lionel Messi

4:34

VIDEORD Congo – Uzbekistan 3-1. Africanii s-au calificat în 16-imile de finală ale Cupei Mondiale

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! Mai rămân doar două semne de întrebare 2 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 5 Un nou transfer pentru FCSB! Gigi Becali a confirmat negocierile: “I-am spus lui MM” 6 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1!
Citește și