EXCLUSIV

”Am trecut și eu prin asta!” Reacția lui Eugen Neagoe, după infarctul suferit de Ovidiu Hațegan: ”El e şi medic şi va lua decizia cea mai bună!”

Dragoș Vasile Publicat: 28 martie 2022, 13:57

Comentarii
”Am trecut și eu prin asta!” Reacția lui Eugen Neagoe, după infarctul suferit de Ovidiu Hațegan: ”El e şi medic şi va lua decizia cea mai bună!”

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Eugen Neagoe a reacționat după ce Ovidiu Hațegan a suferit un infarct și a fost operat de urgență la Timișoara. Antrenorul de 54 de ani a trecut prin aceeași situație în 2019.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Eugen Neagoe știe prin ce situație trece marele arbitru român și e alături de acesta. Antrenorul a făcut infarct în timpul meciului Dinamo – Universitatea Craiova din 2019.

Eugen Neagoe e alături de Ovidiu Hațegan

“Din păcate, am văzut. Îmi pare rău, este un arbitru foarte bun, probabil cel mai bun din România. Este bine că este în afara oricărui pericol. Am trecut şi eu prin asta, dar la mine a fost cu totul şi cu totul altă situaţie. La el e vorba de infarct, la mine a fost o situaţie asemănătoare cu a lui Eriksen.

Eu cred că va continua. El e şi medic şi el va lua decizia cea mai bună. Este o lovitură pentru arbitrajul nostru, dar importantă e sănătatea lui, mai presus de orice lovitură despre care am vorbi. Ne dorim să îl vedem mai repede pe teren”, a spus Neagoe, pentru Antena Sport.

Ovidiu Haţegan, prima reacţie după infarctul suferit

Ovidiu Haţegan a avut o primă reacţie după infarctul suferit la doar 41 de ani.

Reclamă
Reclamă

Arbitrul care ia în calcul şi retragerea anunţă că starea lui este bună şi că se află încă sub supravegherea medicilor.

„Acum mă simt bine, totul este în regulă, sunt în continuare sub supraveghere medicală. Doresc să mulțumesc staff-ului medical care m-a îngrijit și tuturor celor care mi-au transmis mesaje și gândurile lor bune.

În momentele acestea am nevoie de liniște, așa că am rugămintea să îmi fie respectată intimitatea”, a spus Ovidiu Haţegan, citat de frf.ro.

Reclamă

Potrivit surselor Antena Sport, arbitrul român a transmis, într-o discuție cu medicul care l-a operat, că vrea să retragă din arbitraj. Ovidiu Hațegan are doi copii și vrea să se dedice familiei sale.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:47

Bosnia Herțegovina – Qatar, ora 22:00, LIVE VIDEO pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY. Meci de totul sau nimic. Echipele

20:38

VideoJurnal Antena Sport | Toate visurile duc la Roma

20:35

Canada – Elveţia, ora 22:00, LIVE VIDEO pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Duel pentru locul 1. Echipele de start

20:22

Lovitură uriașă pentru Steaua! Decizia pe care o pregătește Comitetul Executiv FRF

20:12

Echipa din Liga 1 cu care ar putea semna Mamadou Thiam după ce a plecat de la FCSB!

19:47

Scenariu inedit! Cum ar putea Spania și Capul Verde să fie departajate de cartonașe la Cupa Mondială

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 4 VIDEOCristiano Ronaldo, replică pentru Lionel Messi! Record istoric în meciul cu Uzbekistan, LIVE pe AntenaPLAY 5 FotoDiferenţa de vârstă dintre Lionel Messi şi soţia lui, Antonella. Povestea lor de dragoste, scenariu de film 6 Denis Drăguş a decis dacă vine la FCSB: “Onorat”
Citește și