Andrei Vlad, eroul roş-albaştrilor! Portarul FCSB, parade senzaţionale în derby-ul cu Universitatea Craiova. A scos chiar şi un penalty

De Dragoș Vasile
Publicat: 4.04.2021, 19:05

Andrei Vlad (21 ani) are o formă excelentă! Portarul FCSB a avut evoluţii lăudate la EURO U21, iar în derby-ul cu Universitatea Craiova a fost erou pentru formaţia roş-albastră.

Captură TelekomSport

În minutul 60 al confruntării de la Giurgiu, arbitrul Cojocaru a dictat lovitură de la 11 metri, după ce Andrei Ivan a fost faultat în careu de Andrei Miron.

Alex Cicâldău a bătut penalty-ul, însă nu a putut trece de "zidul" Andrei Vlad, care a salvat-o din nou pe FCSB cu o paradă uriaşă.

Andrei Vlad i-a dat mari bătăi de cap lui Andrei Ivan

Cu doar câteva minute înainte de faza loviturii de la 11 metri, Andrei Ivan a avut o ocazie uriaşă. Atacantul a trimis un şut puternic pe poarta lui Vlad, însă nu a reuşit să îl învingă pe portarul FCSB.

Scandal la Giurgiu! Fază controversată în prima repriză. Oltenii au cerut penalty

Prima repriză a derby-ului dintre FCSB şi Universitatea Craiova a fost plină de tensiune. Oltenii au cerut penalty, însă s-au ales doar cu o lovitură liberă.

În minutul 21 al confruntării de la Giurgiu, Andrei Miron i-a pus piedică lui Andrei Ivan, care se îndrepta spre poarta lui Vlad. Spiritele s-au încins, iar oltenii au cerut lovitură de la 11 metri.

După ce s-a consultat cu tuşierul, arbitrul Cojocaru a dictat lovitură liberă de la marginea careului. Motivul din spatele deciziei este faptul că atacantul oltenilor a alunecat în timpul duelului.

Valeriu Iftime, la AS.ro LIVE

Gigi Becali, noi detalii despre transferul lui Olimpiu Moruţan
Fotbal intern • 12:58
Gigi Becali face anunţul momentului! Ce i-a transmis lui Edi Iordănescu: „Atât am de spus, o să conteze foarte mult”
Fotbal intern • 11:36
Dezvăluiri de senzaţie la AS.RO LIVE: „M-a durut spatele, am plecat cu sacul plin”. Răzvan Stanca a spus totul. Ce a făcut cu banii din primul salariu
Diverse • 9:32
FOTO
Soţul Anamariei Prodan s-a enervat: „Trebuie să ne trezim”. Laurenţiu Reghecampf nu s-a mai abţinut şi a lansat acuzaţii dure
Gestul la care Lidia Buble n-a crezut că va recurge vreodată la Asia Express: "Pentru un bărbat? Niciodată!"
1
Foto Simona Halep şi-a încântat fanii cu primele imagini din luna de miere. Modul în care se menţine în formă şi cum se relaxează alături de Toni Iuruc
19:30 FotoPetrolul – FC U Craiova 1948 | Ultraşii olteni au făcut haos! Au intrat pe stadion şi au „aprins” peluza. Incidente şi în Gara de Nord 19:23 Robert Lewandowski a câştigat Gheata de Aur. „Sunt extaziat!”. Atacantul lui Bayern şi-a „distrus” concurenţa. Lionel Messi şi Cristiano Ronaldo nu au avut nicio şansă! 19:15 Laurenţiu Reghecampf, decizie radicală după CFR Cluj – Universitatea Craiova 1-0. A exclus două nume grele din lot 18:43 Maghiarii, amendaţi drastic de FIFA după incidentele rasiste din meciul Ungaria – Anglia. „Toleranţă zero în faţa comportamentului deplorabil!” 18:32 Gafă uluitoare făcută de CSA Steaua! Greşeala gramaticală care apare pe tricourile de joc 18:13 Cupa României | Apelul lui Gică Hagi înainte de Farul – Sepsi: „Lumea să vină lângă acest club… constănţenii, dobrogenii, suporterii” 17:05 LIVE BLOG | 16-imile Cupei României. FC Voluntari şi Baia Mare, calificate în turul următor! Victorie uriaşă pentru Craiova lui Adrian Mutu pe terenul Petrolului. Rapid caută calificarea la Mioveni. Toate rezultatele AICI 16:58 Anunţ uriaş! Ianis Hagi a scăpat de carantină şi a revenit la antrenamentele lui Rangers: „Pare în formă” 15:51 Anunţul momentului despre Simona Halep! Va renunţa la o importantă sumă de bani. Românca a fost dată de gol 15:17 Decizie de ultimă oră a Emmei Răducanu! S-a retras de la acest turneu. Când ar putea reveni pe teren