Anghel Iordănescu l-a desființat pe Gigi Becali. “Nu vreau să-i mai pronunț numele!” Război total după îndepărtarea lui Edi Iordănescu de la FCSB

Alexandru Ivan Publicat: 18 noiembrie 2021, 20:19

Comentarii
Anghel Iordănescu l-a desființat pe Gigi Becali. Nu vreau să-i mai pronunț numele! Război total după îndepărtarea lui Edi Iordănescu de la FCSB

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Anghel Iordănescu e foc și pară pe Gigi Becali. “Tata Puiu” a recunoscut că s-a supărat pe patronul lui FCSB și nici măcar nu vrea să-i mai pronunțe numele.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Anghel Iordănescu l-a desființat pe Gigi Becali

“FCSB este echipa a cui este, există acolo un patron, nu vreau să-i mai pronunț numele, e mare, tare, puternic, știe el ce are de făcut. Sunt supărat pe el, până îmi trece, până o să mă sune.

Nu știu dacă s-ar rezolva problemele dacă mă sună. Dacă o va face, o să-i răspund, pentru că sunt un om educat. Cred că ar trebui să lămuresc câteva lucruri cu el. Am știut de vineri ceea ce se va întâmpla, cu două zile înainte”, a spus Anghel Iordănecu, potrivit digisport.ro.

Edi Iordănescu a plecat de la FCSB la presiunile lui Gigi Becali. Deși Edi a adunat 8 victorii în 11 meciuri, patronul a criticat dur jocul echipei și a aruncat toată vina pe antrenor.

În locul lui Edi Iordănescu, Gigi Becali l-a adus la FCSB pe Toni Petrea. El a mai antrenat echipa latifundiarului din Pipera și în sezonul trecut, când a ratat titlul și Cupa României.

Reclamă
Reclamă

Edi Iordănescu a lăsat-o pe FCSB pe locul secund în Liga 1, la 8 puncte în urma liderului CFR Cluj. În următoarea rundă, roș-albaștrii vor juca împotriva celor de la FC Botoșani.

Gigi Becali vrea să fie șeful suprem la FCSB

Gigi Becali a dezvăluit cum au reacționat jucătorii, după ce Edi Iordănescu a plecat de la FCSB. Gigi Becali a făcut glume pe seama faptului că s-a lăsat cu lacrimi la despărțirea dintre jucători și Edi Iordănescu. Patronul FCSB spune că jucătorii nu sunt afectați de plecarea lui Edi Iordănescu.

„Du-te, bă, de aici cu plânsul tău! Când am vorbit eu cu jucătorii, râdeau. Nu râdeau de cineva. Jucătorii ziceau: „Domne, când vine Ferguson?> Nu e glumă, nu râdeau? Glume, dacă plângeau cum făceau glume? Mă mai consult cu ei şi ei: „Nu ştiu domne, dar când vine Ferguson?” Am fost şi eu după aia şi am dat cu mopul pe acolo ca să strâng lacrimile de pe jos. Erau băltoci de lacrimi„, a spus Gigi Becali la sport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine se va califica în finala Mondialului, din semifinala de vis Franţa - Spania?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:00

Gigi Becali s-a pomenit cu banii în cont de la Mirel Rădoi. Gestul neaşteptat al tehnicianului oltean

16:59

„Când te invită președintele…” Dezvăluirea făcută de Harry Kane! Cum a ajuns față-n față cu Donald Trump

16:35

E oficial. CFR Cluj l-a transferat în Angola pentru 350.000 de euro

16:35

Tragedie în fotbal! A murit la doar 25 de ani, după ce a jucat la Cupa Mondială: “Nu vei fi uitat niciodată”

15:53

Transfer de 40 de milioane de euro la Atletico Madrid! Simeone aduce un jucător care a ratat Cupa Mondială

15:30

Argentina, favorizată de arbitri? Cum a răspuns Lionel Scaloni în fața conspirațiilor: “E foarte dificil”

1 Bombă în Liga 1: Nicolae Stanciu a vorbit cu Gigi Becali și e gata să revină la FCSB! Ultimul impediment din calea mutării 2 E gata: o nouă plecare de la FCSB! Marius Baciu a dat cărțile pe față 3 Pare incredibil, dar e adevărat! Au apărut datele: cât timp merge Leo Messi în timpul meciurilor 4 Universitatea Craiova, ca Dinamo! Jucătorul transferat recent e aproape de plecare 5 Vladislav Blănuță, gata să plece de la Dinamo Kiev! Clubul care l-a convins pe român 6 Verdictul specialistului după faza controversată din Spania – Belgia 2-1
Citește și