Cortacero a anunțat inițial că 1,5 milioane de euro vor intra în club până la sfârșitul anului, însă banii sunt pierduți pe drum, după cum anunță doardinamo.ro. Singurii bani care au intrat pânî în prezent în club sunt doar cei strânși de suporteri.
Din câte se pare, Cortacero a anunțat faptul că banii vor intra pe 12 ianuarie. Tot atunci va reveni și el în România. Dacă nu se va întâmpla acest lucru, spaniolul pare dispus să le cedeze din acțiuni fanilor.
Jucătorii de la Dinamo sunt neplătiți
Dinamo a început actualul sezon cu un suflu nou. Conducerea ”câinilor” a adus jucători cu nume pe salarii uriașe. Din păcate pentru fotbaliști, acestea au fost doar pe hârtie.
Dinamoviștii nu și-au primit însă niciun ban, iar mulți dintre ei, în frunte cu cel mai bine plătit, Borja Valle, au și plecat de la echipă. Plafonul salarial, pe lună, la Dinamo era de 400.000 de euro.
- AS.ro LIVE va reveni pe 8 ianuarie 2021 și va putea fi urmărită pe www.as.ro/live
Top 5 salarii de la Dinamo, în 2020
- Borja Valle – 32.500 de euro
- Aleix Garcia – 25.000 de euro
- Juan Camara – 20.000 de euro
- Paul Anton – 18.000 de euro
- Isma Lopez, Adam Nemec, Janus Gol – 15.000 de euro
- Care este noul termen impus de Cortacero
- Cortacero este dispus să cedeze acțiunile fanilor din DDB
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: „Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: „E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: „Vor să-l ajute pe Becali”
- Dumitru Dragomir anunţă o nouă forţă în fotbalul românesc: „E printre cei mai mari conducători din ţară. Se pricepe mai bine decât Becali”
- A murit Gabor Biro, dublu campion al României cu UTA! A eliminat-o din Cupa Campionilor pe Feyenoord, care era câştigătoarea en-titre a competiţiei