Anunţul momentului de la Dinamo! Iuliu Mureşan, detalii despre noul antrenor: “Avem un buget limitat”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 28 septembrie 2021, 21:24

Comentarii
Anunţul momentului de la Dinamo! Iuliu Mureşan, detalii despre noul antrenor: Avem un buget limitat

SportPictures / Mircea Rosca / SportPictures via Hepta

Anunţul momentului pentru fanii lui Dinamo. Iuliu Mureşan, administratorul special al celor din Ştefan cel Mare spune că discuţiile finale cu Mircea Rednic vor avea loc miercuri. Antrenorul este aşteptat să semneze înţelegerea cu “câinii” şi să îşi înceapă al cincilea mandat în Ştefan cel Mare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Anunţul momentului de la Dinamo

Totuşi, dinamoviştii spun că dacă negocierile cu Mircea Rednic vor eşua au şi alte posibilităţi. Totuşi, Iuliu Mureşan este încrezător că nu se va întâmpla acest lucru. Rednic a avut deja discuții în prealabil cu Nicolae Badea. Dinamo are un parcurs foarte slab în Liga I care a culminat cu umilinţa de la Craiova, 0-5.

La Dinamo ar urma să se facă și câteva transferuri după instalarea lui Rednic, cel mult trei, spune Mureșan. “Pot să vă confirm că mâine avem o întâlnire foarte importantă. Mircea Rednic a mai avut discuții cu oameni foarte apropiați de Dinamo, dar mâine vom decide tot.

Dinamo vrea să mai aducă jucători

Nu cred că Mircea Rednic este pretențios, dar profesional va cere niște lucruri pe care cred că le vom putea satisface și să ajungem la o înțelegere. E destul de grea această ecuație, dar nu e imposibil. Avem un buget limitat și, fiind în insolvență, nu îl putem depăși.

Eu sper că vom reuși să-i adunăm pe jucători, să facem un grup unit. Ne-a ajuns la toți cuțitul la os. E jenantă situația lui Dinamo, nu și-ar fi imaginat nimeni, deși Dinamo a avut probleme în ultimii doi ani, a fost jos, la evitarea retrogradării. Speram să nu fie așa, dar, din păcate, așa e. Vom putea aduce încă unul, doi sau trei jucători, cel mult, dar trebuie să-i determinăm pe cei din lot să-și ridice nivelul”, a spus Iuliu Mureșan, conform playsport.ro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Se califică Andrei Rațiu în finala Conference League cu Rayo Vallecano?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:34 2 mai

Reacţia lui Lando Norris după ce a obţinut pole-position-ul în cursa de sprint! Ce a spus despre dificultăţi

0:15 2 mai

VIDEOLando Norris, pole-position în cursa de sprint de la Miami! Marea cursă e duminică (22:50, Antena 1 şi AntenaPLAY)

23:41

Darius Olaru le-a transmis un avertisment colegilor legat de baraj, apoi s-a răzgândit: “Cu tot respectul”

23:24

Robert Ilyeş a spus care e slăbiciunea FCSB-ului, după ce a învins-o: “Am văzut asta şi ne-am antrenat”

23:22

Președintele de la Csikszereda, reacție surpriză după victoria cu FCSB: „Nu mă înțelegeți greșit”

23:11

“Pe cine preferaţi la baraj, dintre Dinamo şi Rapid?” Gigi Becali a dat răspunsul, fără ezitare: “E mai valoroasă”

1 CCA a desemnat arbitrul la Universitatea Craiova – Dinamo. Decizie controversată luată de Kyros Vassaras 2 Gigi Becali, reacţie categorică după ce Mihai Stoica a găsit antrenor pentru FCSB: “Nu-l iei de pe stradă” 3 Tensiuni la CFR Cluj: s-a decis şi pleacă de la echipă înainte de finalul sezonului. Poate semna cu o rivală din Liga 1 4 Cristiano Bergodi: “Nu vreau să ia eventul Cristi Chivu” 5 Gigi Becali a criticat doi jucători de la FCSB, după eșecul cu Csikszereda: „De asta nu a mers jocul” 6 Varianta incredibilă anunţată de Gigi Becali pentru noul antrenor de la FCSB
Citește și