"Armăsarii" de la FCSB! Cum s-au transformat fotbaliştii lui Bogdan Vintilă în timpul pandemiei

Antena Sport Publicat: 28 mai 2020, 18:34 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:27

Comentarii
"Armăsarii" de la FCSB! Cum s-au transformat fotbaliştii lui Bogdan Vintilă în timpul pandemiei

Florinel Coman trage tare la antrenamente

Jucătorii de la FCSB se pregătesc intens la baza din Berceni pentru reluarea Ligii 1, iar primul meci ar trebui să-l joace în weekendul 13-14 iunie. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Am fost și eu o zi la bază. Am văzut că au crescut jucătorii. Man, Tănase, Coman, Oaidă și Olaru sunt alții. Mi-a zis MM: «Băi, Gigi, nu știu ce se întâmplă. Man dă goluri din orice poziție, i-au crescut mușchii, e foarte puternic. E un armăsar!». Și de Adi Petre mi-a zis că arată și el foarte bine.

Ei sunt tineri și le-a fost ușor să își revină după această pauză. Jucătorii au lucrat mult fizic și le-au crescut mușchii. În fiecare lună le crește puterea", a declarat Gigi Becali într-o intervenţie la Digi Sport

Defensiva lui FCSB, unica problemă

Gigi Becali a vorbit şi despre micile reglaje pe care echipa trebuie să le facă înainte de reluarea Ligii 1. Singurele semne de întrebare sunt legate de apărare. Bogdan Planic a anunţat deja că vrea să plece, iar Creţu s-a accidentat.  

"Avem o problemă în defensivă, dar nu mai dau banii pe fotbaliști! Am eu jucători la echipa a doua, de 19-20 de ani. Încep să fac și eu ca Gică Hagi, aduc tineri", a mai spus Gigi Becali pentru sursa citată. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:42

EXCLUSIVSlovacul ce se luptă la titlu cu Chivu a spus cum a fost să întâlnească România după ce s-a întâmplat cu Lucescu

0:41

“Un plasture victorios pentru un baraj eșuat”. Slovacii au reacționat imediat după victoria cu România

0:34

Italia ratează o nouă Cupă Mondială! Bosnia dă lovitura la Zenica și se califică la World Cup 2026. Rezultatele serii

0:26

EXCLUSIVGică Popescu, descumpănit după eşecul României: “Echipă fără pretenții. Asta înseamnă lipsă de respect”

0:12

EXCLUSIVJerry Gane a pus eşecul pe şocul trăit cu Mircea Lucescu: “Nu au fost uşoare zilele acestea”

0:03

EXCLUSIV“Șocul cu Lucescu ne-a zdruncinat”. Bîrligea, descumpănit după Slovacia – România 2-0. Ce a spus de autogol

1 EXCLUSIVFRF a anunţat oficial numirea unui nou selecţioner în locul lui Mircea Lucescu: “Sper să avem succes” 2 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 3 Rapid reuşeşte două “transferuri” de la CFR Cluj. Bilaşco nu vine singur în Giuleşti 4 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 5 VIDEOSlovacia – România 2-0. Un autogol și o gafă monumentală decid ultimul meci din mandatul lui Mircea Lucescu 6 EXCLUSIVDaniel Bîrligea, titular în Slovacia – România! Cum va arăta primul 11 al naţionalei
Citește și