Astra – Chindia 0-0. ”Astra”-i tot ce s-a putut! Giurgiuvenii au tremurat pe final după două ocazii ale lui Yameogo

De Silviu Corneanu
Publicat: 7.12.2020, 12:39
Actualizat: 12.05.2021, 9:07

astra

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Astra vrea să scape de ultimul loc în Liga 1

Meciul nu a avut foarte multe evenimente în afara celor două ocazii mari ale atacantului Yameogo de la Chindia, în minutele 82 și 93. Intrat după pauză, Yameogo a fost singura scânteie ale echipei cu cel mai slab atac din campionatul românesc.

Astra o egalează pe FC Argeș în clasament, iar Chindia trece peste FC Voluntari și ajunge pe locul 8 în Liga 1.

Min. 90+3: S-a terminat meciul.

Min. 90+3: Yameogo ratează încă o ocazie uriașă la ultima fază a meciului.

Min. 82: Yameogo, intrat după pauză, trage un șut puternic pe lângă colțul porții Astrei.

Min. 46: A început repriza a doua.

Min. 45+ : E pauză la Giurgiu.

Update 16:45: A început meciul.

LIVE SCORE Astra – Chindia

Astra – Chindia: Echipele de start

Astra (4-4-2): 1. Lazar – 20. H. Sousa, 2. Graovac, 5. C. Dima, 3. Radunovic – 11. V. Gheorghe, 21. Crepulja, 7. Canadjija, 77. G. Merloi, 80. Budescu, 18. Azulay

Antrenor: Eugen Neagoe

Chindia (4-4-2): 25. Aioani – 2. Martac , 66. Iacob, 17. Pițian, 98. Căpușă – 20. Neguț, 8. M. Dulca, 22. Rață, 80. Dumitrașcu – 13. Cherchez, 11. D. Florea

Antrenor: Emil Săndoi

Partida se va disputa de la ora 16:45 și va fi un duel între foștii colegi de la Craiova, Neagoe și Săndoi.

Dacă nu eram convins că putem să urcăm în clasament, nu mai veneam la Astra. Rămâneam acasă”, a anunțat Neagoe la AS.ro.

Meciul va fi condus la centru de Radu Petrescu, ajutat la cele două linii de Radu Ghinguleac și Mihai Marica.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

9:29

LIVE VIDEOCursa de Formula 3 din Marele Premiu al Belgiei este ACUM în AntenaPLAY

9:02

Caeleb Dressel a cucerit al 8-lea aur olimpic al carierei! Primele medalii câştigate la înot, la Jocurile Olimpice 2024

8:36

Zeljko Kopic anunţă transferuri la Dinamo după remiza cu Sepsi: „Îţi trebuie calitate pentru a marca”

8:23

„Trece printr-o criză” Ce a scris presa din Israel despre FCSB şi Gigi Becali, înainte de returul decisiv cu Maccabi Tel Aviv!

8:00

Team România la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 2. David Popovici şi Bernie Szocs intră in actiune. Programul complet

1:26

Eduard Ionescu, victorie uriaşă la Jocurile Olimpice. A revenit de la 0-3 la seturi şi a salvat şase mingi de meci

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 2 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 3 FotoKira Hagi, mesaj emoţionant la 10 zile de la nunta lui Ianis Hagi: „Puterea unui ‘pentru totdeauna’ rostit în şoaptă!”s 4 FotoO campioană mondială şi europeană la gimnastică, noua cucerire a lui Denis Alibec. Imagini de senzaţie de pe plaja din Santorinis 5 FotoCu cât a putut să îi vândă fiica lui Ilie Năstase un tablou lui Ion Ţiriac: „Cu atât l-a cumpărat, e suma corectă!”s 6 VIDEOMax Verstappen, cel mai rapid pilot din calificările MP al Belgiei, nu va pleca din pole! Cursa e duminică (Antena 1, 15:45)s

Horoscopul lunii august 2024. Nativii sunt tot mai dornici să-și găsească marea dragoste

Zodii norocoase care pot experimenta abundență financiară pe 27 iulie 2024. Conturile lor vor crește considerabil