Conducătorii FCSB, amenzi drastice pentru jucători! Mihai Stoica a dat milităria jos din pod! Conducerea roș-albaștrilor a fost extrem denemulțumită de faptul că jucătorii nu au respectat programul de pregătire din iarnă. Fotbaliștii au venit cu surplus de kilograme la reunire.
Conducătorii FCSB, amenzi drastice pentru jucători
Mihai Stoica a anunțat schimbarea regulamentului și amenzi usturătoare pentru jucătorii care nu respectă programul. Dacă până acum aceștia știau când se face cântarul, MM a hotărât ca, de acum înainte, fotbaliștii lui Toni Petrea să nu mai fie anunțați.
“Înainte știau când urmează să se urce pe cântar fiindcă erau anunțați. Eu am hotărât să nu mai facem așa. Dacă eu vreau să fac trei zile la rând cântarul, îl fac și dau amenzi să usture!“, a spus Mihai Stoica la telekomsport.ro.
Toni Petrea, dezamăgit de jucătorii săi
Cel care a dezvăluit că mai mulți jucători de la FCSB s-au întors din vacanță mai grași a fost chiar Toni Petrea.
“Jucătorii nu au venit foarte pregătiți. Unii dintre ei nu prea au făcut nimic din ceea ce le-am dat să facă! Cred că doi-trei jucători au venit cu 1-2 kg în plus.
E foarte importantă greutatea jucătorului, un kilogram în plus contează în exprimarea jucătorului pe teren. Când ai două-trei kg în plus e ca și cum ai alerga cu o minge medicinală în brațe“, a spus Toni Petrea într-o conferință de presă.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Schimbarea făcută de Mihai Stoica
- De ce s-a supărat managerul general de la FCSB
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo

































