Au fost reverificate toate testele la echipa lui Gică Hagi, iar toată lumea a ieşit negativ, astfel că trupa "Regelui" va putea disputa meciul cu Clinceni, sâmbătă, de la ora 15:00.
Comunicatul emis de Viitorul
"În urma rezultatelor neconcludente apărute la unele dintre testele Covid-19, efectuate miercuri, 8 iulie, în cadrul echipei noastre, vineri, 10 iulie, au fost reverificate toate aceste analize.
Toate rezultatele testelor au iesit negativ dupa a treia prelucrare !
Astfel, partida FC Viitorul Constanța – Academica Clinceni, din etapa a 9-a din play-out-ul Ligii 1 va avea sâmbătă, 11 iulie, de la ora 15.00", se arată în comunicatul emis de Viitorul.
Partida dintre Viitorul şi Clinceni este cea de-a patra partidă din Liga 1 amânată din cauza COVID-19, după Craiova – Botoşani, Dinamo – Chindia şi Hermannstadt – Dinamo.
Gică Popescu: "Nimeni nu şi-a asumat disputarea jocului"
"Nimeni nu a vrut să-şi asume disputearea jocului. Exista pericolul ca cele 7 teste, fiind neconcludente, rezultatul să fie acelaşi. Persoanele vor fi testate din nou în această seară, iar mâine dimineaţă vom avea rezultatele. Suntem supăraţi, cine se aştepta ca rezultatul testelor să fie aşa cum am aflat la ora 16:00?
Exista pericolul să se întâmple ceva. Testele sunt neconcludente, dar nimeni nu şi-a asumat decizia să înceapă meciul. Sperăm ca mâine să fie bine. 7 persoane dintre cele 36 testate au ieşit neconcludente. Nimeni nu şi-a asumat să jucăm şi să avem vreun test pozitiv. Mâine vom avea rezultatele şi vom vedea ce va fi", a declarat Gică Popescu, după amânarea meciului..
- Testele de COVID-19 de la Viitorul au fost reverificate
- Viitorul - Clinceni s-a amânat pentru sâmbătă, de la ora 15:00
- Norvegia - Franţa e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Senegal - Irak e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo


































