Gigi Becali este în alertă. Edi Iordănescu i-a pus în vedere un lucru patronului după meciul CS Hunedoara – FCSB. Tactica de a introduce masiv în echipă jucători tineri poate fi falimentară pentru vicecampioană.
Avertisment grav pentru Gigi Becali
Tinerii pe care îi are FCSB în lot sunt foarte talentaţi, dar datorită fluctuaţiilor pe care le au pot fi deunători obiectivului imediat al roş-albaştrilor, titlul de campioană. Edi Iordănescu nu s-a mai abţinut şi a spus totul. “Până nu construim o mentalitate şi nu arătăm forţă mentală nu putem avea pretenţii să ne îndeplinim obiectivele. Mi-a plăcut mereu să lucrez cu jucători tineri şi foarte tineri.
Au sprijinul meu, dar trebuie să arate că pot. Dacă vrei să iei campionatul şi să intri în Europa e greu cu tinerii care sunt fluctuanţi în exprimare. Eu însă am încredere în ei. E nevoie însă de jucători cu experienţă care pot să pună lucrurile bine în vestiar. Avem scurt circuite de concentrare şi asta nu ne face bine deloc”, a spus Edi Iordănescu înaintea meciului cu Academica Clinceni din campionat.
FCSB, aproape de dezastru în Cupa României
FCSB a condus cu 3-0 în Cupa României pe terenul Hunedoarei, dar a fost la un pas de dezastru. Vicecampioana a fost egalată pe final de meci şi a reuşit calificarea în optimile competiţiei abia după prelungiri. La finalul acelui meci, Edi Iordănescu s-a enervat rău pe jucătorii săi şi a ameninţat cu sancţiuni extrem de dure pentru prestaţia din ultimele 30 de minute din timpul regulamentar.
- Avertisment teribil pentru Gigi Becali
- Tactica se poate dovedi falimentară
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo

































