Momcilovic a răbufnit la adresa celor de la FCSB. Clubul de care a aparținut până pe 30 iunie nu l-a mai băgat deloc în seamă, deși i s-a transmis să se prezinte în România pe 3 iunie. Fundașul sârb susține că cei din conducere l-au forțat să renunțe la salariul pe ultimele luni.
Momcilovic: "M-au băgat în șomaj fără să mă anunțe"
"M-au băgat în șomaj tehnic fără să mă anunțe. Mi-au trimis doar un mail. Argăseală îmi tot zicea că dacă nu mai am pretenții la salariile pe martie, aprilie, mai și iunie, îmi dau hârtie că pot să plec deja, deși eu aveam contract până pe 30 iunie.
Apoi, pe 3 iunie, mi-a spus că dacă nu renunț la bani, să vin în România, să fiu testat și să fac vizita medicală. Am venit cu mașina, un drum de 10 ore, să mă prezint la timp. Dar aici, nimeni nu mi-a mai răspuns.
Am stat în apartamentul închiriat de mine, că nu m-au chemat la bază. N-am făcut teste, nici vizita medicală", a declarat Momcilovic pentru GSP.
Momcilovic: "Venea poliția să mă verifice, de două ori pe zi"
"Am stat 14 zile la izolare, singur. Îmi aduceau provizii alimentare cei de la AFAN, că nu aveam voie să ies. Venea poliția să mă verifice de două ori pe zi.
Așa am pierdut două săptămâni, inclusiv ce acumulasem în pregătirea din Serbia. De ce? De ce m-au mai chemat dacă nu voiau să mă folosească? Sperau că am să cedez psihic și o să renunț la acele salarii", a mai spus Momcilovic.
- Marko Momcilovic şi-a terminat contractul cu FCSB
- 4 sezoane şi jumătate a evoluat Momcilovic pentru echipa lui Becali
- 33 de ani are fundaşul sârb
- Norvegia - Franţa e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Senegal - Irak e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo

































