Marian Copilu, un personaj influent din conducerea ardelenilor, îl vrea pe banca tehnică pe Edi Iordănescu, după cum AS.ro v-a anunțat încă de ieri. Acesta nu este însă pe placul finanțatorului majoritar, după ultimul mandat al tânărului antrenor pe banca celor de la CFR.
Vasile Miriuță, favorit să o preia pe CFR Cluj
Celebru proverb ”când doi se ceartă, al treilea câștigă”, se pare că se aplică și la CFR. O variantă de ultimă oră pentru banca ardelenilor, și care pare favorit în acest moment să o preia echipa, este Vasile Miriuță, după cum anunță gsp.ro.
Vasile Miriuță a mai antrenat CFR în două mandate, între decembrie 2013 și noiembrie 2014, și între iunie 2016 și iunie 2017.
Program infernal pentru CFR în luna decembrie
- 03.12: CFR Cluj – CSKA Sofia, Europa League
- 06.12: Poli Iași – CFR Cluj, Liga 1
- 10.12: Young Boys – CFR Cluj, Europa League
- 12.12: CFR Cluj – FCSB, Liga 1
- 16.12: Dinamo – CFR Cluj, Liga 1
- 19.12: CFR Cluj – CS Universitatea Craiova, Liga 1
- Trei antrenori se luptă pentru banca tehnică a ardelenilor
- Cine sunt cei trei tehnicieni
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Finala Cupei Stanley e live în AntenaPLAY, în perioada 5-21 iunie
- Dumitru Dragomir a spus cine este cel mai bun fotbalist din România!
- FCSB va juca în UEFA Youth League! Roş-albaştrii au câştigat şi Liga de Tineret
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: “Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: “E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: “Vor să-l ajute pe Becali”