Câți bani a încasat Eugen Trică de la Adrian Mititelu, pentru o lună de muncă la FC U Craiova 1948

Alexandru Ivan Publicat: 12 decembrie 2021, 8:52

Comentarii
Câți bani a încasat Eugen Trică de la Adrian Mititelu, pentru o lună de muncă la FC U Craiova 1948

SportPictures / SportPictures via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Doar patru meciuri a rezistat Eugen Trică la ultimul său mandat la echipa lui Adrian Mititelu. Cu el pe bancă, FC U Craiova 1948 nu a reușit nicio victorie, a scos un egal și a suferit trei înfrângeri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cât a cheltuit Adrian Mititelu cu Eugen Trică

În ciuda rezultatelor slabe, Trică a plecat cu conturile pline de la echipa din Bănie. În total, pentru o lună de muncă, antrenorul a încasat 38.000 de euro. Din acești bani, 13.000 de euro au reprezentat clauză de reziliere plătită către fosta sa echipă, 10.000 de euro, prima obținută la semnătură, alți 10.000 de euro pentru rezilierea contractului și 5.000 de euro, restanțe din precedentul mandat.

“Am plecat pentru că nu am avut rezultate. Am spus că plec dacă nu am rezultate, nu? Asta e. Mi-am dorit să fac mult mai mult, dar din păcate nu am reușit. Da, cer timp. Dar eu am avut patru etape la dispoziție, patru meciuri în care am câștigat un singur punct și asta a fost.

Am rămas în relație foarte bună cu familia Mititelu. Da, despărțirea a fost de comun acord. Ne-am strâns mâna, din păcate nu am reușit. Îmi pare rău că nu am reușit. Jucătorii au încercat, au făcut tot ce au putut. Le urez baftă multă. Ei atât au putut și s-a văzut o presiune asupra lor. Nu propun eu nume, domnul Mititelu știe cel mai bine ce vrea”, a spus Eugen Trică după despărțirea de club, conform fanatik.ro.

În 19 etape, FC U Craiova 1948 a schimbat deja patru antrenori. Au început campionatul cu Adrian Mutu care a fost înlocuit cu Flavius Stoican, apoi de echipă s-a ocupat Eugen trică. Ultimii doi au condus formaţia olteană câte patru etape. Îninte de Trică şi preparatorul fizic, Dan Vasilică a condus echipa un meci.

Reclamă
Reclamă

Adrian Mititelu Jr. îl regretă pe Adrian Mutu

Adrian Mititelu Jr, cel care e șef la FC U Craiova pentru că tatăl său se află în spatele gratiilor, a ajuns la capătul răbdării. Îl regretă deja pe Adrian Mutu, primul antrenor al oltenilor din acest sezon.

„Nu cred că vom numi un antrenor în astea două meciuri rămase. Avem şanse să scăpăm de la retrogradare. Va fi antrenor Dan Vasilică plus staff-ul lui Eugen Trică. Vreau să vindem echipa, dar nu după ce retrogradăm. Mergem din ce în ce mai rău. Ar fi tragic dacă pierdem şi cele două meciuri care au rămas. Eu cred că nu trebuia schimbat Adrian Mutu. Ami bine rămânea la echipă Adrian dacă privim acum retrospectiv, dar ce să mai spun acum”, a spus Adrian Mititelu Jr., conform digisport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:16

OFICIAL Petrolul a anunţat numele noului antrenor al echipei

15:09

Frederic Vasseur a revenit în paddock la Marele Premiu de la Monaco, după ce sâmbătă ajunsese în spital

15:01

Răsturnare de situație: jucătorul considerat transferat la FCSB semnează cu altă echipă!

14:27

CSM Bucureşti, înfrângere dramatică după prelungiri în finala Ligii Campionilor U17

14:25

Andrei Nicolescu, anunț despre plecarea de la Dinamo: “Mandatul meu e pe masa acționarilor”

14:06

Internaționalul român, negocieri avansate pentru transfer: “Un club puternic!”. Echipa care insistă

1 OFICIAL | Nuno Campos, înlocuitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo. Anunţul clubului 2 Starul Universităţii Craiova, pe lista echipei care a făcut spectacol în Champions League! 3 O nouă plecare anunțată de Dinamo, la câteva ore după aducerea lui Nuno Campos 4 Ce se mai ştie de Leni Celnicu, prima soție de care Gică Hagi a divorţat pentru că îi punea miere în cafea. Cum arată acum 5 Nuno Campos trece direct la treabă! Primul lucru pe care îl face noul antrenor de la Dinamo. Kopic, și el implicat 6 Anunţul lui Ioan Ovidiu Sabău despre Denis Alibec, după ce a fost prezentat oficial la Farul
Citește și