Câți bani ar fi făcut Rapid din vânzarea de bilete pe Arena Națională. “Înseamnă aproape o lună de salarii”

Alexandru Ivan Publicat: 19 iulie 2021, 20:07

Comentarii
Câți bani ar fi făcut Rapid din vânzarea de bilete pe Arena Națională. Înseamnă aproape o lună de salarii

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Florin Prunea e de părere că Rapid nu va avea probleme cu banii în Liga 1 dacă va umple tribunele la fiecare meci, în limita acceptată de autorități.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Câți bani ar fi făcut Rapid din vânzarea de bilete pe Arena Națională

Prunea crede că Rapid a încasat 50.000 de euro din vânzarea biletelor la meciul cu Chindia. După scăderea taxelor, giuleștenii ar fi plecat acasă cu 20.000 de euro în conturi.

Prunea consideră că, în ritmul acesta, Rapid își poate plătii jucătorii doar din vânzarea de bilete.

”Aseară, dacă Rapid a avut atâția spectatori în tribune, trăiește anul ăsta doar din bilete. Bănuiesc că au fost cu tot cu abonați. Părerea mea e că aseară au vândut minim zece mii de bilete. Nu a fost deschis tot stadionul, au luat doar primul inel.

Părerea mea este că aseară a fost o rețetă de minim 50 de mii de euro. Asta înseamnă aproape o lună de salarii. Dacă deschizi un inel, cred că plătești în jur de 20 de mii de euro. După jocul ăsta, eu zic că rămân 20 de mii”, a declarat Florin Prunea, la Digi Sport.

Reclamă
Reclamă

Atmosferă incendiară pe Arena Națională la Rapid – Chindia Târgoviște

Doar blockbuster-ul Franța – Elveția de la Euro 2020 a depășit în audiență meciul giuleștenilor, dintre cele jucate pe cel mai mare stadion al României în ultimul an și jumătate.

Ultrașii giuleștenilor au aprins torțe, fumigene și petarde. Gloriile clubului au stat într-un sector special, printre care și Daniel Pancu.

Dacă nu erau suporterii în vacanță probabil se deschidea și al doilea inel. Ultima dată când am jucat pe Arena Națională a fost cu CSA Steaua în Liga 4, știți ce s-a întâmplat”, a declarat Daniel Pancu, înaintea meciului.

Reclamă

Rapid – Chindia 1-0

Rapid a învins-o cu 1-0 pe Chindia Târgovişte, într-un meci din prima etapă a campionatului. Şase ani au aşteptat giuleştenii să joace din nou în Liga 1.

Rapid a învins-o pe Chindia cu 1-0, cu golul lui Adrian Bălan din minutul 57. 15.000 de mii de fani au fost în tribunele Arenei Naţionale. Ei au aruncat torţe şi fumigene şi au întârziat startul partidei.

Ultima victorie a Rapidului în prima ligă a fost obţinută cu acelaşi scor: 1-0, pe terenul Ceahlăului Piatra Neamţ. Edu Oridol a marcat în meciul de pe 11 mai 2015.

Săpunaru a fost şi atunci, și acum pe teren. Din lotul din urmă cu 6 ani, portarul Drăghia s-a aflat pe bancă în meciul cu Chindia, iar Daniel Niculae a stat în tribună, din postura de preşedinte.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:31

Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo

23:23

Ionuţ Chirilă îl face praf pe Mourinho: “O să fie un fiasco la Real Madrid. Echipele lui joacă urât! Mie nu-mi place!”

23:17

Iranul a făcut marele anunț! Când va ajunge în SUA pentru primul meci de la Cupa Mondială 2026

23:12

Gigi Becali nu a uitat modul în care Rapidul a transferat un jucător: “Şucu nu a făcut bine ce a făcut”

23:05

Fotbalistul dorit de Marius Baciu la FCSB are preţul stabilit: “A avut oferte importante din Serie A”

22:46

EXCLUSIVInternaţionalul român, pe lista lui Dinamo! Concurenţă importantă pentru transfer, chiar din Liga 1

1 E gata! Decizia finală luată de Gaziantep în ceea ce-l privește pe Mirel Rădoi 2 E oficial. Nou antrenor la CFR Cluj. Neluțu Varga: “Sper să fie o lovitură pentru noi” 3 Gigi Becali l-a convins și semnează pe un an! Condiția impusă de patronul de la FCSB 4 Dorinel Munteanu a semnat cu noua echipă: “Am acceptat fără ezitare” 5 Fostul jucător de la FCSB, gata de marea trădare! A fost surprins la sediul clubului marii rivale 6 Alibec poate rămâne în Liga 1! Oferta primită de atacantul de 35 de ani: „Trebuie să-l convingem!”
Citește și