Închide meniul
EXCLUSIV

Ce a ajuns Dinamo! “Câinii”, refuzați de un jucător pentru ultima clasată din Ungaria. Fotbalistul a făcut deja vizita medicală

Alexandru Ivan Publicat: 13 ianuarie 2022, 18:14

Comentarii
Ce a ajuns Dinamo! Câinii, refuzați de un jucător pentru ultima clasată din Ungaria. Fotbalistul a făcut deja vizita medicală

Profimedia

Este vorba despre Denis Ventura, fost fotbalist la Academica Clinceni. Mijlocașul slovac a fost curtat de Dinamo în acest mercato, dar a ales să semneze în schimb cu formația maghiară Gyirmot, aflată pe ultimul loc în campionatul din Ungaria.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Denis Ventura a refuzat-o pe Dinamo pentru ultima clasată din Ungaria

Din informațiile as.ro, Denis Ventura a făcut deja vizita medicală la Gyirmot și se va alătura maghiarilor în zilele următoare. El a plecat de la Academica Clinceni din cauza problemelor financiare de la echipa ilfoveană.

Chiar dacă nu a reușit să-l aducă pe Ventura, Dinamo tot a luat un jucător de la Clinceni în această iarnă, pe Răzvan Patriche. Academica s-a destrămat în pauza competițională, iar la reluarea campionatului va fi forțată să se bazeze pe juniori.

26 de ani are Denis Ventura, fiind cotat la 300.000 de euro. Slovacul juca la Clinceni din ianuarie 2020. În sezonul trecut, el a fost piesă de bază a echipei Academicii care a prins play-off-ul.

Dinamo pierde jucători pe bandă rulantă

Dinamo stă rău în campionat şi riscă să piardă şi mai mulţi jucători înaintea finalului sezonului regulat. Antrenorul Flavius Stoican vrea să salveze echipa de la retrogradare, dar este foarte aproape să piardă doi jucători importanţi. Totuşi, se pare că vedeta Deian Sorescu ar putea să rămână la echipă.

Reclamă
Reclamă

„Îmi doresc foarte tare ca şi el să joace la nivelul la care îl ştiu. Important e ca atunci când începe campionatul să fim cu capul doar la Dinamo”, a spus antrenorul Flavius Stoican la finalul amicalului pierdut în faţa Mioveniului, scor 0-2.

Situaţia de la Dinamo este disperată. Echipa din Ştefan cel Mare e penultima în Liga 1 după 21 de etape. În primul meci oficial din 2022, “câinii” joacă, în deplasare, cu FC Argeș.

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în play-off sezonul acesta?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:25
Florin Tănase a surprins! Ce a făcut după FC Argeş – FCSB 1-0
10:07
Becali l-a criticat pe fotbalistul pe care Mihai Stoica l-a tot lăudat: “Ce să faci cu el? Îi dă un umăr, jos”
9:30
Basarab Panduru a numit marea greşeală a lui Gigi Becali! Decizia criticată din FC Argeş – FCSB 1-0: “Niciodată”
9:24
Românca Julia Sauter, în lacrimi după finalul programului de la Europene! Poziţia onorabilă pe care s-a clasat
9:07
Mirra Andreeva a câştigat titlul de la Adelaide! A defilat în finala cu Victoria Mboko
8:59
Doliu la echipa la care Adrian Mutu s-a simţit cel mai bine în carieră! Preşedintele clubului a murit!
1 Constantin Budescu a dat verdictul despre lupta la titlu: “Nu o să le stea nimeni în cale” 2 Gigi Becali, prima reacție după ce a aflat că Rapid îl transferă pe Olimpiu Moruțan: „Și eu l-am vrut” 3 Gigi Becali și-a distrus jucătorii, după FC Argeș – FCSB 1-0. Ce le-a reproșat patronul campioanei 4 Cele două mutări anunțate de Gigi Becali la FCSB, după înfrângerea cu FC Argeș: „Vor veni amândoi” 5 Suma uriaşă donată de Gigi Becali călugărilor de pe Muntele Athos: “Va fi sfânt! Rămâne în istorie” 6 BREAKING NEWSRapid a dat lovitura iernii în Liga 1! Olimpiu Moruțan ajunge sub comanda lui Costel Gâlcă
Citește și