“Ce fel de penalty e ăla?” Laszlo Balint a luat foc după UTA – Dinamo 0-1: “Haideți să ne respectăm!”

Alexandru Ivan Publicat: 31 ianuarie 2021, 20:15

Comentarii
“Ce fel de penalty e ăla?” Laszlo Balint a luat foc după UTA – Dinamo 0-1: “Haideți să ne respectăm!”

Laszlo Balint/ Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dinamo a deschis scorul încă din minutul 8, grație unui penalty transformat de Deian Sorescu. Laszlo Balint a fost foarte vehement asupra deciziei arbitrului de a dicta lovitură de pedeapsă pentru oaspeți. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laszlo Balint acuză arbitrajul după UTA Arad – Dinamo 0-1 

“Ce fel de penalty e ală? Eu n-am vorbit niciodată de arbitraj. Este a treia etapă când arbitrul este în lumina reflectoarelor. Am avut penalty-uri neacordate în ultimele trei etape. Haideți să fim corecți, să ne respectăm. Este greu când începi meciul de la 0-1 împotriva unei echipe bune ca Dinamo.  

Este foarte frustrant. Nu știu ce să le zic la băieți în vestiar. Este al cincilea joc în ultimele 20 zile. Cinci meciuri în ianuarie n-au mai fost niciodată în istoria fotbalului românesc. Asta este, ne adaptăm.  

Vreau să știu ca am pierdut din cauza prostiei mele, nu cauza unor interferențe. Suntem echipa din Liga 1 împotriva căreia s-au dat cele mai multe penalty-uri. Cătălin Popa ne-a arbitrat și cu FCSB și a rupt echilibrul atunci printr-un penalty dat împotriva noastră”, a declarat Balint după UTA – Dinamo 0-1

UTA Arad, depășită de Dinamo în clasament 

În urma înfrângerii împotriva lui Dinamo, UTA a căzut pe locul 11 in Liga 1. Echipa lui Laszlo Balint are 24 de puncte și este la șapte lungimi în fața lui FC Voluntari, ocupanta locului de baraj pentru retrogradare. 

Reclamă
Reclamă

UTA a înregistrat două înfrângeri și două victorii în ultimele două etape. Pentru arădeni urmează partida cu Academica Clinceni din runda următoare.  

De cealaltă parte, Dinamo a urcat pe locul 9 în Liga 1 și s-a apropiat la trei puncte de play-off. Elevii lui Jerry Gane se pregătesc de derby-ul cu FCSB. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:22

Lovitură uriașă pentru Steaua! Decizia pe care o pregătește Comitetul Executiv FRF

20:12

Echipa din Liga 1 cu care ar putea semna Mamadou Thiam după ce a plecat de la FCSB!

19:47

Scenariu inedit! Cum ar putea Spania și Capul Verde să fie departajate de cartonașe la Cupa Mondială

19:25

Moment amuzant cu Ronaldo. Starului i s-au cerut bani şi o maşină după ce a reuşit o dublă la Mondial!

18:47

Schimbare importantă în CCA! Vine un arbitru cu sute de meciuri în Liga 1

18:37

FotoOFICIAL | Mutare pe axa Genoa – Rapid pentru giuleşteni! Dan Şucu l-a adus de la echipa lui din Serie A

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 4 VIDEOCristiano Ronaldo, replică pentru Lionel Messi! Record istoric în meciul cu Uzbekistan, LIVE pe AntenaPLAY 5 FotoDiferenţa de vârstă dintre Lionel Messi şi soţia lui, Antonella. Povestea lor de dragoste, scenariu de film 6 Denis Drăguş a decis dacă vine la FCSB: “Onorat”
Citește și