Ce lovitură a dat Gigi Becali cu ultimul transfer! ”Mi-a fost propus și mie, dar nu l-am putut aduce”

Antena Sport Publicat: 24 mai 2020, 7:59 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:27

Comentarii
Ce lovitură a dat Gigi Becali cu ultimul transfer! ”Mi-a fost propus și mie, dar nu l-am putut aduce”

Gigi Becali a dat lovitura pe piața transferurilor

Cornel Șfaițer, președintele lui Sepsi, e convins că Tand e fundașul viitorului la FCSB. I-a fost propus și lui, dar clubul nu avea echipa a a doua și afacerea nu s-a mai materializat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cornel Șfaițer: Sunt sigur că Gigi Becali a dat lovitura cu Tand

”Am văzut că Tand a ajuns să se antreneze cu prima echipă la FCSB. Sunt sigur că Gigi Becali a dat lovitura cu el și o să vedeți în timp dacă am dreptate.

Cristian Tand este un jucător interesant, pe care îl cunosc. L-am urmărit și mi-a fost propus și mie, dar nu am putut să-l aduc la Sepsi. Dacă aveam echipa a doua la Sf. Gheorghe, cu siguranță era la mine acum”, a declarat Cornel Șfaițer, pentru Fanatik.

După ce a ratat transferul lui Chindriș, Becali l-a adus la prima echipă pe Tand, titularul naționalei U18 a României. 

Cristian Tand a fost cumpărat de la Ardealul în luna februarie, alături de alți 5 colegi. Clujenii au păstrat procente la transferul ulterior al fiecărui jucător. Astfel, Becali va trebui să le mai plătească celor de la Ardealul 20.000 de euro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:04 25 apr.

Real Betis – Real Madrid 1-1. Dezastru pentru trupa lui Alvaro Arbeloa. A fost egalată în minutul 90+4

23:54

Cristi Chivu a amânat sărbătoarea de titlu cu Inter. Napoli, victorie la scor cu Cremonese

23:44

Mihai Popescu a aflat din presă de plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB! Ce mesaj a avut pentru antrenor

23:42

„Ne-a anunțat prin mesaj”. Darius Olaru regretă plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB: „A fost normalitate la echipă”

23:40

Florin Tănase, reacție sinceră după plecarea neașteptată a lui Mirel Rădoi

23:20

Mehmet Topal, “dărâmat”, după meciul cu FCSB: “Nu mă aşteptam la aşa prestaţie”! Mesaj clar pentru jucători

1 Gigi Becali îi prelungește contractul, după FCSB – Petrolul 3-1: „E mai bun decât înainte” 2 Adrian Ilie s-a decis! Anunțul făcut de “Cobra” despre venirea mult dorită de Gigi Becali la FCSB 3 “Va fi cel mai mare jucător al României!” Mircea Lucescu i-a simţit valorea, despre cine este vorba 4 FIFA a decis! Ce se întâmplă cu înlocuirea Iranului cu Italia la Campionatul Mondial din vară 5 Andrei Nicolescu a făcut anunțul cu privire la viitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo: „Vom accepta să plece” 6 Primă anunţată în vestiarul Universităţii Craiova de patronul Mihai Rotaru: “Da, a venit și dânsul”
Citește și