Cea mai scurtă conferință de presă! Dinu Todoran a stabilit un record la primul meci pe banca FCSB! Cine va executa penalty-urile

Silviu Corneanu Publicat: 16 iulie 2021, 13:24

Comentarii
Cea mai scurtă conferință de presă! Dinu Todoran a stabilit un record la primul meci pe banca FCSB! Cine va executa penalty-urile

Youtube FCSB

Cea mai scurtă conferință de presă de la FCSB a fost ținută de noul tehnician al echipei. După meci, Todoran a vorbit fix 35 de secunde. Antrenorul roș-albaștrilor nu a primit întrebări de la jurnaliști.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cea mai scurtă conferință de presă

În cele 35 de secunde în care a vorbit, Todoran a spus cine va executa penalty-urile de acum înainte. Florin Tănase va fi principalul executant. Căpitanul FCSB a ratat o lovitură de la 11 metri în meciul cu Botoșani.

Am început puțin greu, dar am dominat partida. Nu am fost lucizi la finalizare. Tase este primul care bate penalty și doar el va bate penalty. Este jucător valoros, pe care ne bazăm foarte mult, e căpitanul echipei. La fotbal se întâmplă să ratezi și penalty”, a spus Todoran la conferința de presă de după meci.

Florin Tănase a fost golgheterul campionatului în sezonul precedent. Căpitanul FCSB a înscris 24 de goluri în Liga 1 și se află în topul celor mai buni marcatori din Europa.

Florin Tănase, certat de Gigi Becali

Chiar dacă l-a considerat cel mai bun jucător al meciului, Becali tot l-a certat pe Florin Tănase. Finanțatorul FCSB consideră că el a pierdut partida.

Reclamă
Reclamă

Tănase a fost cel mai bun jucător de pe teren. Tănase nu simulează nimic. El a avut motiv de a căzut acolo. Pot să am părerea mea? Eu zic că a fost ciupit, am voie să-mi spun părerea? I-am spus de atâtea ori să nu mai bată așa 11 metri. Alege colțul și bate.

Meciul ăsta l-a pierdut el. Bate serios, bă, 11 metri! Alege colțul, bate tare, mai ales că Pap nu e un portar foarte înalt. Tănase credea că se aruncă, dar uite că nu s-a aruncat și s-a distrat cu tine”, a spus Becali la Digi Sport.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:50

Şi-a anunţat plecarea de la CFR Cluj! Semnează cu o rivală din Liga 1 a ardelenilor

21:33

Au dat în mintea copiilor. Ronaldo, Vinicius, Mbappe și Messi, împreună într-o reclamă la CM

21:16

Gigi Becali a dat verdictul în lupta pentru titlu: “Ea o să fie campioană”

21:11

Ciucu face dezbatere despre Arena Națională: „Costă prea mult” Ce variante există

21:07

Mirel Rădoi, “săgeţi” către staff-ul echipei naţionale: “N-a aruncat nimeni un ochi pe rapoarte”

20:43

VideoJurnal Antena Sport | Neaţa bună, Mondial!

1 EXCLUSIVÎncepe revoluţia: Primii titulari ai României, OUT de la naţională în era “Gică Hagi” 2 EXCLUSIVPrima condiţie pe care FRF i-a refuzat-o lui Gică Hagi, în negocierile pentru preluarea naţionalei României 3 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 4 Filipe Coelho a semnat! Anunţul despre antrenorul Universităţii Craiova: “Mult succes” 5 Gigi Becali pierde dreptul de a folosi numele Steaua și procesul pentru 37 de milioane de euro. Decizia luată de CCR 6 3 jucători, OUT de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi
Citește și