Gabi Balint a spus că FCSB a arătat ca o echipă de bebeluşi în partida cu CFR Cluj, scor 0-2. Fostul mare internaţional i-a avertizat şi pe ardeleni înaintea finalei campionatului de la Craiova.
"CFR a demonstrat că a suferit la finalizare din punct de vedere al concentrării, nu din altă cauză, cu o echipă e bebeluși, care a fost FCSB. A tras două șuturi pe poartă, și alea în repriza a doua. Două (n.r. goluri) din două, deci eficiență sută la sută. Problema e că nu o văd bine pe CFR, sincer.
Gabi Balint: "Mi se pare o echipă ruginită"
Mi se pare o echipă ruginită, se străduiesc, își doresc, dar nu mai e echipa proaspătă, nu mai e echipa care făcea pressing, se vede ca o echipă obosită.
Aici, din punctul ăsta de vedere, Craiova cred că are o șansă în plus. A demonstrat că e mult mai în formă decât CFR de la reluarea campionatului, plus că vine mult mai odihnită și are o șansă jucând și pe teren propriu, categoric. Dan Petrescu e în continuare absent de la echipă, deci nu cred că va fi nici luni, nu s-a antrenat cu echipa, nu participă, e greu", a spus Balint la Digisport.
- Echipa trimisă de Petrea în teren, ironizată
- Avertisment pentru CFR Cluj
- Verdict dur al unui fost mare internaţional român
- Franța - Senegal e marți, de la ora 22:00, în direct pe Antena 1 și LIVE pe AntenaPLAY
- Argentina - Algeria e miercuri noaptea, de la ora 04:00, în direct pe Antena 1 și LIVE pe AntenaPLAY
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”
- Dorinel Munteanu şi-a găsit echipă şi semnează, după retrogradarea cu Hermannstadt: “Discuţii finale”
- Dorit de CFR Cluj, Edi Iordănescu anunță că și-a decis viitorul: “E momentul să clarific”
































