CFR Cluj – FC Voluntari 1-0 | Gabi Tamaș râde de echipa lui Dan Petrescu: „Nu ne-au pus probleme! Am știut tot ce joacă!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 30 octombrie 2021, 23:43

Gabi Tamaș râde de campioana României după CFR Cluj – FC Voluntari 1-0. "Nu ne-au pus probleme! Am știut tot ce joacă!", a spus căpitanul ilfovenilor.

FC Voluntari, Gabi Tamaș

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Gabi Tamaș râde de echipa lui Dan Petrescu după CFR Cluj – FC Voluntari 1-0

FC Voluntari a încasat gol în minutul 90, iar Gabi Tamaș regretă faptul că echipa sa nu a putut pleca cu vreun punct din Gruia.

„Când iei gol în ultimul minut nu poți să fii fericit. Puteam să înscriem. Ne-am pregătit toată săptămâna și este păcat. Noi nu vorbim și nu am vorbit niciodată de play-off.

În afară de șutul lui Camora și golul nu ne-au pus probleme. Am știut tot ce joacă CFR. Regretăm că am luat gol în ultimul minut”, a declarat Gabi Tamaș la finalul meciului.

CFR Cluj – FC Voluntari, capul de afiș al zilei din Liga 1, s-a încheiat cu victoria la limită a campioanei României, scor 1-0.

Billel Omrani a adus victoria pentru echipa lui Dan Petrescu în minutul 90, după ce defensiva ilfovenilor a cedat. Atacantul nu mai marcase în Gruia de la victoria cu FCSB, scor 4-1, de la finalul lunii august.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj s-a distanțat la 8 puncte de rivala Universitatea Craiova. Ardelenii sunt liderii Ligii 1, cu 36 de puncte. De partea cealaltă, FC Voluntari rămâne pe locul 5 în Liga 1, cu 24 de puncte.

Ilie Dumitrescu, în timpul unui interviu
Liga Campionilor • 22:19
Ilie Dumitrescu, verdict categoric după FC Pyunik – CFR Cluj 0-0: ”Lipsește ritmul! E o chestiune de timp!”
Marius Șumudică
Liga Campionilor • 21:34
Marius Şumudică, reacţie furibundă după Pyunik – CFR Cluj 0-0: „Armenilor le trebuia paşaport ca să treacă de centrul terenului”. Ce a spus despre Dan Petrescu
Cristi Balaj este președintele lui CFR Cluj
Liga Campionilor • 21:17
Cristi Balaj, explicații după FC Pyunik – CFR Cluj 0-0: ”Neinspirație, ghinion, neșansă!” Ardelenii s-au plâns de arbitraj: ”L-a lovit în cap!”