CFR Cluj – Gaz Metan 2-1 | Dan Petrescu, un car de nervi după victoria chinuită a campioanei. „Nu așa se câștigă un meci de fotbal!” Ce l-a nemulțumit pe „Bursuc”

Alexandru Ivan Publicat: 3 octombrie 2021, 20:56

CFR Cluj – Gaz Metan 2-1 | Dan Petrescu, un car de nervi după victoria chinuită a campioanei. „Nu așa se câștigă un meci de fotbal! Ce l-a nemulțumit pe „Bursuc

Cum arată "lista neagră" a lui Dan Petrescu la CFR Cluj

Dan Petrescu este campion cu CFR Cluj / Hepta

Dan Petrescu, în ciuda victoriei, a fost supărat pe elevii săi la finalul meciului din Gruia. „Bursucul” s-a declarat nemulțumit de maniera de joc a campioanei și i-a avertizat pe jucătorii săi că, de acum înainte, vor avea mai puține zile libere.

Dan Petrescu: „Nu așa se câștigă un meci de fotbal!”

„Nu am înţeles nimic, am pregătit meciul altfel. Ştiam că va fi foarte greu, că se apără bine, că Deaconu are un stâng extraordinar. Nici n-am marcat, nici nu am atacat, nici nu ne-am apărat. Nu ai cum să câştigi aşa un meci de fotbal. Suntem obosiţi, dar ne revenim în repriza a doua. Asta mă pune pe gânduri. Trebuie neapărat să ne antrenăm în pauza asta competiţională, mai puţine zile libere. În prima repriză eu şi cu echipa am arătat foarte rău.

Nu se mai dă programul înapoi, au două zile libere. Vor veni şi mai multe meciuri, sperăm să facem faţă şi în Europa şi în campionat. Să mai vedem nişte feţe noi pe teren.

Pare un număr mare de puncte, dar nu e. Poţi să pierzi nouă meciuri la rând. Toate celelalte echipe se odihnesc când jucăm noi. Mai sunt 29 de meciuri, e clar că trebuie să arătăm mai bine, să ne îmbunătăţim jocul. Nu joacă Dan Petrescu, ci jucătorii.

Petrila eu cred că a fost cel mai constant jucător. Am fost inspirat să îi dau pauză în cupele europene şi a marcat în ambele meciuri. Mulţi m-au criticat, dar am fost inspirat. Este un jucător de bază, ar fi jucat şi dacă era Under sau nu”, a spus Dan Petrescu, după CFR Cluj – Gaz Metan 2-1

CFR Cluj – Gaz Metan 2-1

Yuri a deschis scorul pentru Gaz Metan încă din minutul 13. Fundașul lui Poenaru a reluat din alunecare, din interiorul careului, și l-a învins pe Bălgrădean, moment în care Dan Petrescu și-a pus mâinile în cap.

Totul s-a schimbat însă în repriza a doua. Petrila a adus egalarea pentru CFR în minutul 46, pentru ca tot el să paseze decisiv la golul de 2-1, reușit de Deac, în minutul 59.

S-a terminat 2-1 pentru CFR, care s-a distanțat la 9 puncte în fruntea Ligii 1. De cealaltă parte, Gaz Metan este pe locul al 14-lea.

0:40 VIDEODoncaster – Crewe 0-2 (3-6 d.l.d), în AntenaPLAY. Dramatism în play-off-ul de promovare în League One. Crewe va juca pe Wembley 10
23:43
Suedia – SUA 5-2 și Cehia – Finlanda 1-0, în AntenaPLAY! Rezultatele zilei de la Campionatul Mondial de hochei
10
23:32
VIDEOBari – Brescia 2-0 și Sudtirol – Palermo 0-1, în AntenaPLAY. Pușcaș, la barajul de menținere în Serie B. Clasamentul final
10
23:27
VIDEOImagini incredibile cu Novak Djokovic, la Roma! Sârbul a fost lovit în cap şi s-a prăbuşit la pământ. Ce s-a întâmplat
10
23:04
„De ce antrenor are nevoie Rapid?” Bogdan Lobonţ, reacţie sinceră după Sepsi – Rapid 3-2. Ce a spus despre Mircea Lucescu
10
22:25
Sepsi – Rapid 3-2. Un nou meci de coşmar pentru giuleşteni, care sunt „condamnaţi” la ultimul loc din play-off!
10
22:24
FotoMesajul primit de Mihai Neşu, la 13 ani după accidentul cumplit care l-a imobilizat în scaun cu rotile: „Va juca pentru Dumnezeu”
10
22:00
Yokohama – Al Ain, 13:00, LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Manşa tur a finalei Ligii Campionilor Asiei
10
21:55
Modul emoţionant prin care Ligue 1 şi-a luat rămas-bun de la Kylian Mbappe! Imagine fabuloasă cu starul care se desparte de PSG
10
21:44
Kylian Mbappe se poate despărți cu un trofeu de PSG! Finala Cupei Franței e LIVE în AntenaPLAY, pe 25 mai