CFR Cluj – Jablonec | Dan Petrescu, nervos după victoria din Conference League: “Azi e 20 decembrie?”. Antrenorul campioanei, scos din sărite de întrebarea legată de echipa naţională

Gabriel Zamfirescu Publicat: 9 decembrie 2021, 22:31

Comentarii
CFR Cluj – Jablonec | Dan Petrescu, nervos după victoria din Conference League: Azi e 20 decembrie?. Antrenorul campioanei, scos din sărite de întrebarea legată de echipa naţională

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Adrian Mutu va fi noul antrenor al echipei naţionale. Conform surselor AS.RO, Briliantul va fi cel care îi va lua locul lui Mirel Rădoi. Chiar dacă FRF s-ar fi înţeles deja cu Briliantul, se aşteaptă şi un răspuns al lui Dan Petrescu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu, nervos după victoria din Conference League

La finalul meciului CFR Cluj – Jablonec, Dan Petrescu s-a enervat când a fost întrebat de echipa naţională. Spune că va da un răspuns abia pe data de 20 decembrie, după ultimul meci al CFR-ului din acest an, din campionat. „Ce treabă am eu la meciul ăsta cu întrebarea asta? Azi e 20 decembrie? Mulțumesc, seară bună!”, a reacționat antrenorul, conform sport.ro.

Ardelenii, conştienţi că ar putea să îl piardă pe Dan Petrescu

De partea cealaltă, preşedintele celor de la CFR Cluj, Cristi Balaj, spune că încă este posibil ca Dan Petrescu să ajungă la echipa naţională. Este convins că acea clauză din contractul cu CFR Cluj poate fi plătită de către cei de la Federaţia Română de Fotbal. “Există această posibilitate, Dan Petrescu merită să antreneze la cel mai înalt nivel, inclusiv la cel mai înalt nivel. Cu excepția lui Hagi, dacă eram factor de decizie, Dan Petrescu ar fi reprezentat prima opțiune, doar că aș fi discutat cu el după ultima etapă din acest an. Dan Petrescu valorează mult mai mult decât acea clauză”, a spus preşedintele campioanei, Cristi Balaj, conform digisport.ro.

CFR Cluj a terminat cu o victorie grupa de Conference League, 2-0 cu cehii de la Jablonec. Nu a fost de ajuns pentru gruparea din Gruia care a terminat grupa pe ultimul loc. De altfel, clujenii pierduseră orice şansă de calificare în primăvara europeană chiar de etapa trecută, de la înfrângerea cu Randers.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în grupa de Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:40

Nadia Comăneci și-a adus aminte de ea când a văzut performanța uluitoare a Soranei Cîrstea: “O faci pentru tine”

17:31

Sir Alex Ferguson, mesaj viral pentru şeful de la PSG după victoria cu Arsenal: “Echipă plictisitoare”

17:19

Eroii Campionatului Mondial | De la un scandal de pariuri la un triumf magistral. Luminile și umbrele lui Paolo Rossi

17:00

Îşi ia cetăţenia română şi vrea să joace pentru naţionala antrenată de Gică Hagi: “Începem demersurile”

16:59

“Am semnat joi seară!”. Prima mutare de la FCSB după victoria cu Dinamo

16:39

LIVE VIDEOCanada – Norvegia, finala mică a Mondialului, e ACUM în AntenaPLAY! Finala mare, Elveţia – Finlanda, la 21:20

1 „L-aș vrea din toată inima! I-am spus că-l fac atacant!” Mutarea de vis anunțată de Becali după victoria cu Dinamo 2 Becali n-a mai avut răbdare și face primul transfer: „Am primit oferta de la FCSB!” 3 „Cea mai mare greșeală din istorie”. Scandal imens după faza încinsă din finala PSG – Arsenal 4 Primul jucător care pleacă de la Barcelona după transferul lui Anthony Gordon! Câți bani primesc catalanii 5 „A semnat deja”. Kennedy Boateng și-a găsit echipă, după plecarea de la Dinamo. Și Gigi Becali l-a ofertat 6 „El va fi noul antrenor!” Liverpool s-a mișcat rapid după demiterea lui Slot, anunțul e iminent!
Citește și