CFR Cluj – Sepsi | Adrian Păun a marcat cel mai rapid gol din istoria Supercupei României, în secunda 69

Alexandru Ivan Publicat: 9 iulie 2022, 20:46

Comentarii
CFR Cluj – Sepsi | Adrian Păun a marcat cel mai rapid gol din istoria Supercupei României, în secunda 69

Adrian Păun, într-un meci pentru CFR Cluj / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Adrian Păun a deschis scorul în meciul CFR Cluj – Sepsi, contând pentru Supercupa României 2022, în secunda 69.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Păun a marcat cu o execuție la colțul scurt, fără preluare, după o deviere a lui Marko Dugandzic.

CFR Cluj – Sepsi | Adrian Păun, gol în secunda 69

Doar 69 de secunde trecuseră de la fluierul de start al lui Adrian Cojocaru până la momentul golului înscris de Adrian Păun. Este cel mai rapid marcat vreodată în meciurile pentru Supercupa României.

Dan Petrescu nu a apucat să se bucure prea mult de reușita lui Păun. Antrenorul CFR-ului se certa cu tușierul când jucătorul său a modificat tabela de marcaj.

E primul gol în meciurile oficiale reușit de CFR Cluj în acest sezon. Campioana României a mai disputat până acum o singură partidă oficială, 0-0 cu Pyunik Erevan în turul 1 preliminar al UEFA Champions League.

Reclamă
Reclamă

Supercupa României, primul meci cu VAR din competițiile din România

La Supercupa României se va folosi în premieră sistemul Video Assistant Referee (VAR). Astfel, în camera VAR se vor afla: Istvan Kovacs (arbitru VAR), Mihai Artene (asistent VAR) şi Ovidiu Haţegan (suport VAR).

Dan Petrescu se teme în continuare de arbitrajul din Superligă, chiar dacă începând din sezonul următor va fi folosită în premieră tehnologia VAR. Antrenorul lui CFR Cluj a vorbit și despre Supercupa României, meci în care campioana României va întâlni Sepsi Sf. Gheorghe. Duelul de la Arad se va disputa sâmbătă, de la ora 20:30, și va putea fi urmărit în format LIVE SCORE pe www.as.ro.

„Mi-am dat seama că vor fi probleme. Există faze la care arbitrul decide dacă se duce la VAR sau nu. Deci, până la urmă, tot arbitrul decide. La penalty-uri vor mai fi probleme. Henţul… nici acum nu înţeleg când e henţ”, a spus Dan Petrescu, la conferința de presă.

Reclamă

Achiziții importante pentru CFR Cluj și Sepsi

La CFR Cluj sunt confirmate 4 sosiri din afara Ligii 1 şi alte 2 din campionatul intern. Întâi, sunt doi jucători sosiţi din Danemarca, e vorba de mijlocaşul Hammershoy-Mistrati, transerat de la Randers, şi fundaşul central croat Kolinger, împrumutat de la Vejle. Apoi, tot un croat şi tot stoper, Brucic, ultima dată la Koper (Slovenia). Tripleta croată e completată de mijlocaşul Muhar, fost la Lech Poznan (Polonia).

Din Liga 1, campioana i-a achiziţionat pe atacantul spaniol Jefte, ex-Farul Constanţa, unul dintre cei mai interesanţi fotbalişti ofensivi ai sezonului trecut, dar şi pe fundaşul lateral Braun, remarcat la FC Botoşani.

De partea cealaltă, Sepsi a înregimentat deja 6 nume noi. Două dintre ele, D. Ciobotariu şi R. Ispas, vin tocmai de la CFR Cluj. Iar atacantul Rondon, fost ultima oară în prima ligă poloneză, fost jucător al clujenilor! Acestora li se adaugă C. Matei (Dinamo), F. Junior (Gaz Metan Mediaş) şi I. Gheorghe (Voluntari).

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:40

Clubul din fotbalul românesc cu care a semnat Gabi Tamaş

14:07

Gigi Becali îl transferă pe Joao Paulo pe o sumă uriaşă: “Imediat îl dau”

13:54

Revenire de senzație! Serena și Venus Williams vor juca în proba de dublu de la Wimbledon

13:46

Iranianul care a scandalizat lumea cu celebrarea sa a venit cu explicații: “E pentru toți fanii”

13:42

Pleacă Mirel Rădoi de la Gaziantep? Clubul a rămas fără finanţator

13:04

Irak – Norvegia LIVE VIDEO (1:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Haaland îşi face debutul la Mondial

1 Cum a reușit Gigi Becali să-l fure din curtea Rapidului. A semnat cu FCSB. “Am respect pentru Pancu!” 2 Zeljko Kopic, “la pachet” cu Florentin Petre. Cei doi vor face echipă: “Am vorbit” 3 O nouă plecare de la FCSB! A decis să rezilieze. Cum l-a deranjat Gigi Becali! 4 Francezul Eddy Sylvestre Negadi a semnat cu Farul Constanța 5 Olaru nu pleacă singur. Fotbalistul care își pregătește transferul. Gigi Becali și-a dat acceptul 6 Denis Alibec şi-a dat acordul şi semnează. Întâlnire cu conducerea şi antrenorul clubului
Citește și