Închide meniul

CFR Cluj – Young Boys 1-1 | “Ştim că o să suferim şi acolo!” Mario Camora vrea să îşi ducă echipa în grupele Champions League: “Trebuie să ne gândim la asta!” Ce a spus de “coşmarul prelungirilor” cu elveţienii

Antena Sport Publicat: 3 august 2021, 23:21 / Actualizat: 4 august 2021, 8:10

Comentarii
CFR Cluj – Young Boys 1-1 | Ştim că o să suferim şi acolo! Mario Camora vrea să îşi ducă echipa în grupele Champions League: Trebuie să ne gândim la asta! Ce a spus de coşmarul prelungirilor cu elveţienii

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

CFR Cluj a ratat incredibil victoria în prima manşă a turului al treilea preliminar al Ligii Campionilor. Mario Camora spune că CFR Cluj va lupta să se califice în playoff-ul Ligii Campionilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj – Young Boys 1-1 | Mario Camora: “Poate ţine şi cu noi soarta”

Un meci foarte, foarte greu pentru noi. Din păcate, ultima fază ne-a costat şi nu am putut să câştigăm. Trebuie să fim realişti, să ştim că vom suferi şi acolo. Am făcut un meci aproape perfect din punct de vedere tactic. Mister a văzut bine cum joacă adversarii, unde erau mai periculoşi. Au jucători de viteză, cu calitate în faţă, din păcate nu s-a putut să câştigăm.

Elia (n.r jucător Young Boys) este un jucător de calitate, cu viteză foarte bună, cu forţă. Cum am spus, trebuie să fim realişti, e greu…dar se poate. Ne gândim la Champions League şi mergem cu acest gând la Berna. Alibec e un jucător important pentru noi, care ţine bine de minge. El şi Omrani sunt jucători tehnici, importanţi, dar din păcate Alibec s-a accidentat. Asta este, avem alţi jucători, trebuie să fim uniţi şi să încercăm la Berna să mergem mai departe“, a spus Mario Camora după meci.

CFR Cluj – Young Boys 1-1 | Campioana României a ratat dramatic victoria

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, marţi, pe teren propriu cu campioana Elveţiei, Young Boys, în manşa I a turului al treilea preliminar al Ligii Campionilor. Returul va avea loc la 10 august. Ca şi în anul trecut, în grupele Europa League, Young Boys a marcat în finalul partidei.

Campioana României a condus încă din minutul 4, dar elveţienii au egalat în prelungirile partidei.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:14
Karolina Muchova, campioană la Doha! A învins noua stea a tenisului feminin
19:02
Începe WTA Dubai 2026! Sorana Cîrstea, Jaqueline Cristian și Gabriela Ruse, dueluri tari în runda inaugurală
19:00
LIVE SCOREU Cluj – Csikszereda 0-0. Duel important pentru “șepcile roşii”
19:00
Laurențiu Reghecampf, calificat în sferturile Ligii Campionilor Africii de pe primul loc în grupă
18:32
CSM București, victorie fabuloasă cu Ferencvaros! „Tigroaicele”, în „cărți” pentru calificarea directă în sferturi
18:01
Gigi Becali, reacție categorică despre arbitrul delegat la Universitatea Craiova – FCSB: „Ce emoții să am?”
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Verdictul CCA după ce Radu Petrescu a anulat incredibil un gol valabil în Petrolul – FC Argeş! 3 Alimentul la care Gigi Becali a renunțat definitiv: “Sunt ca la 20 de ani”. Şi Gică Hagi l-a tăiat de pe listă 4 Ce le-a putut spune Radu Petrescu pe teren argeşenilor după golul anulat uluitor în Petrolul – Argeş 2-1 5 UTA l-a vândut pe Valentin Costache. Echipa cu care s-a înțeles jucătorul și suma pe care o vor încasa arădenii 6 UPDATEMihai Stoica neagă că a rămas fără permis de conducere: “Nu mi-a fost reținut carnetul”
Citește și