CFR – FCSB 2-0 | Liderii din vestiarul campioanei, mesaj categoric pentru Edi Iordănescu: „Vrem să rămână cu noi! Sperăm că nu ne lasă!”

Dragoș Vasile Publicat: 25 mai 2021, 23:33

Comentarii
CFR – FCSB 2-0 | Liderii din vestiarul campioanei, mesaj categoric pentru Edi Iordănescu: „Vrem să rămână cu noi! Sperăm că nu ne lasă!

CFR Cluj, campioana României

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Edi Iordănescu a primit un mesaj categoric din partea liderilor din vestiar-ul CFR-ului. Ardelenii au câştigat al patrulea titlu consecutiv şi au avut un mesaj categoric pentru antrenorul lor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Edi Iordănescu, mesaj din partea liderilor de la CFR: „Ţinem mult la el

Ciprian Deac speră ca Edi Iordănescu să rămână în continuare în Gruia. Veteranul clujenilor nu concepe ca antrenorul să plece după un sezon de succes.

„Eu simt aceeaşi bucurie, ca şi şi la primul trofeu, mă bucur că munca noastră a dat roade. Ce poate fi mai frumos? Cred că ar fi bine să continuăm cu el. Vrem să rămână cu noi. Ţinem mult la el, să sperăm că nu ne lasă”, a declarat Deac după CFR – FCSB 2-0.

La fel ca Deac, Mario Camora, căpitanul „feroviarilor”, speră ca Iordănescu să rămână în familia CFR-ului.

„Ne bucurăm ca de fiecare dată, ne-am îndeplinit toate obiectivele. Noi suntem uniţi, suntem ca o familie, asta contează”, a spus şi Camora.

Reclamă
Reclamă

Ce a spus Iordănescu despre viitorul la CFR Cluj

Antrenorul lui CFR a refuzat să vorbească despre viitorul său în Gruia, dar a recunoscut că nu a dus lipsă de oferte.

„Toate abordările au fost în plan secund. Nu vreau să acaparez aceste momente care sunt despre CFR şi despre echipă. Într-o zi sau două, veţi afla o poziţie finală din partea mea şi a clubului”, a mai spus Edi Iordănescu, la capătul meciului cu FCSB din ultima etapă, care a consemnat titlul câştigat de CFR Cluj.

Edi Iordănescu, antrenor CFR Cluj
SportPictures / Mircea Rosca via Hepta

Pentru Edi Iordănescu, acesta este primul titlu de campion, atât ca jucător cât şi ca antrenor.

Reclamă

CFR Cluj a egalat un record ce datează de peste 20 de ani. Este prima echipă care reuşeşte să lege o serie de 4 titluri consecutive. Steaua a fost ultima echipă care a reuşit o astfel de performanţă la mijlocul anilor ’90.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:49

Fostul star din Premier League, ajuns la 34 de ani, e acum magazioner. Povestea tristă din spate: „Luam pastile”

9:47

Universitatea Craiova – Levski Sofia, LIVE TEXT (ora 20:30). Oltenii speră la calificare

9:20

Mircea Lucescu ar fi împlinit 81 de ani! CS Dinamo, mesaj emoționant: „Cel mai valoros antrenor român”

8:45

Benzema se întoarce în Europa. De ce Al-Hilal vrea să-l dea afară

8:22

Andrei Coubiș, mesaj emoționant de adio după plecarea de la U Cluj: „A venit momentul”

8:19

Ousmane N’Doye nu a uitat de Dinamo. Mesajul prin care a provocat reacții imediat: „Câine roșu”

1 FotoPrezentatorea TV a arătat mai mult decât și-ar fi dorit, chiar în direct! „O mică problemă cu rochia” 2 ”Ucigașul” FCSB-ului a semnat cu Dinamo! Lovitură de proporții dată de ”câini” 3 Oficial. Universitatea Craiova l-a cedat pe căpitanul naţionalei României 4 Cât se termină Universitatea Craiova – Levski Sofia! Englezii au anunțat scorul exact și ce echipă merge mai departe 5 „Mi se pare inuman!” Andrei Nicolescu, uluit de transferul FCSB-ului! Mihai Stoica i-a dat imediat replica: „Suntem la alt nivel” 6 Dramă în fotbal: fostul jucător de la Real Madrid a murit la 44 de ani
Citește și