Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1 | Andrei Ivan, mesaj categoric după ce a fost schimbat de Laurențiu Reghecampf: „Trebuie să joc!”

Dragoș Vasile Publicat: 22 octombrie 2021, 22:40

Andrei Ivan, Universitatea Craiova

Hepta

• Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1
  • Andrei Ivan, mesaj categoric după ce a fost schimbat de Laurențiu Reghecampf

Andrei Ivan, mesaj categoric după ce a fost schimbat de Laurențiu Reghecampf

Andrei Ivan a marcat golul de trei puncte al oltenilor în Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1, însă Laurențiu Reghecampf l-a schimbat după două minute.

„O victorie muncită, ne bucurăm că am luat toate cele trei puncte. Ne-a fost greu să îi deschidem. Nu era planificată schimbarea, dar eram obosit. Avem meci în Cupă și trebuie să joc. Va fi greu la Baia Mare. Sperăm să ne facem bine treaba. Eu sper să marchez la fiecare meci”, declarat Andrei Ivan la final.

Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1

Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova, capul de afiș al serii din Liga 1, s-a încheiat cu victoria la limită a oltenilor, scor 1-0.

În prima repriză, oltenii au ratat cea mai mare ocazie prin Dan Nistor, care a trimis peste poartă din penalty. În repriza secundă, Căbuz le-a dat mari bătăi de cap elevilor lui Laurențiu Reghecampf, însă Andrei Ivan a reușit să îl învingă, în minutul 73, cu o lovitură de cap.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova a urcat pe locul 2 în Liga 1, cu 25 de puncte. Oltenii au ajuns la 4 victorii consecutive în campionat fără gol primit. De cealaltă parte, Chindia Târgoviște, rămâne pe locul 10, cu 14 puncte.

Care este cel mai bun antrenor român al momentului?

0:07 Dan Petrescu a semnat cu CFR Cluj! Revenire de senzaţie a „Bursucului” în Liga 1. Detaliile contractului 0:02 ”E vreo șansă să rămâi la FCSB?” Florinel Coman a dat răspunsul, după ce a dus echipa lui Gigi Becali la 13 puncte de locul 2! 14
23:47
Gigi Becali, anunţ uluitor! Cum vrea să celebreze câştigarea campionatului: „Dacă reuşim asta, vin şi la meci”
14
23:46
Gigi Becali a dezvăluit ce i-a transmis lui Dan Şucu, după ce Rapid a ieşit din lupta la titlu: „Păi noi suntem idioţi?”
14
23:29
Incidente în tribune şi pe teren la derby-ul CFR Cluj – FCSB! Jandarmeria a intervenit! Ce s-a întâmplat
14
23:21
Gigi Becali, anunţ după victoria FCSB-ului contra lui CFR Cluj: „Am luat atacant”! A spus cât va investi pentru Liga Campionilor!
14
23:00
CFR Cluj – FCSB 0-1. Echipa lui Gigi Becali, victorii pe bandă rulantă în play-off! Etapa viitoare poate fi matematic campioană!
14
22:41
VideoAtacantul dorit de Gigi Becali, un nou gol în Liga Portugal! Rafa Mujica a înscris în Arouca – Boavista, LIVE în AntenaPLAY
14
22:40
Mircea Lucescu revine în fotbal ca antrenor! Clubul uriaş cu care s-a înţeles „Il Luce”
14
22:30
VIDEOBenfica – Moreirense 3-0 a fost în AntenaPLAY. FC Porto – Famalicao 2-2 şi Gil Vicente – Sporting 0-4. Rezultatele etapei
Mirel Rădoi, la un pas de a fi noul antrenor al Universităţii Craiova
Liga 1 • 13 apr., 14:33
Mirel Rădoi, la un pas de a fi noul antrenor al Universităţii Craiova! Poartă negocierile finale cu Mihai Rotaru