Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1 | Oltenii nu se mulțumesc cu puțin! Mirko Pigliacelli: „Ne place să câștigăm cu 5-0! Se vede mâna lui Reghe!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 22 octombrie 2021, 22:56

Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1. Oltenii au obținut a patra victorie consecutivă din Liga 1, iar Mirko Pigliacelli anunță că nu se mulțumește cu puțin.

Mirko Pigliacelli

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Mirko Pigliacelli, primele concluzii după Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1

Oltenii au marcat 13 goluri în ultimele patru meciuri de campionat, iar Mirko Pigliacelli îl laudă pe Laurențiu Reghecampf.

„Am pregătit meciul, știam că se vor apăra. Am încercat să facem jocul nostru. Am avut mai multe ocazii. Golul a venit în minutul potrivit. Ne place să câștigăm cu 5-0. Echipa lor a jucat bine.

Ne antrenăm foarte bine, se vede mâna lui Reghe. Încercăm să câștigăm fiecare meci. Cineva se certa, lumea trebuie să stea mai linștită. Sper ca suporterii au voie să vină pe stadion. Sper că toată lumea să facă vaccinul”, a spus Mirko Pigliacelli la finalul meciului.

Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova, capul de afiș al serii din Liga 1, s-a încheiat cu victoria la limită a oltenilor, scor 1-0.

În prima repriză, oltenii au ratat cea mai mare ocazie prin Dan Nistor, care a trimis peste poartă din penalty. În repriza secundă, Căbuz le-a dat mari bătăi de cap elevilor lui Laurențiu Reghecampf, însă Andrei Ivan a reușit să îl învingă, în minutul 73, cu o lovitură de cap.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova a urcat pe locul 2 în Liga 1, cu 25 de puncte. Oltenii au ajuns la 4 victorii consecutive în campionat fără gol primit. De cealaltă parte, Chindia Târgoviște, rămâne pe locul 10, cu 14 puncte.

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche şi Alina Pușcaș prepară chifteluțe din pulpă de rață

Dan Nistor
Fotbal intern • 23:01
Universitatea Craiova – FCSB 2-3 | „Poate unii nu au valoare!” Dan Nistor a tunat după eşecul din derby: „Aşa nu se mai poate! Trebuie să nu mai visăm la sute de milioane de euro!”
Toni Petrea, antrenor FCSB
Fotbal intern • 22:50
Universitatea Craiova – FCSB 2-3 | „Mă deranjează faptul că am pierdut mingea!” Toni Petrea, reproşuri pentru jucători: „Am primit două goluri pe greşeli!”
Florin Tănase
Fotbal intern • 22:40
Universitatea Craiova – FCSB 2-3 | Florin Tănase, convins că i-a scos pe olteni din lupta pentru titlu. Cum s-a contrat cu un reporter: „Care greşeli?”. Ce a spus despre schimbarea antrenorului
Cine este soția lui Nuțu Cămătaru. Claudia Balint a devenit cunoscută când a apărut într-un videoclip de manele
22:31 Universitatea Craiova – FCSB 2-3 | „Azi mi-am luat revanşa!” Andrei Cordea, în culmea fericirii după golul crucial + Andrei Dumiter, mesaj clar pentru Toni Petrea: „Sper să prind tricoul şi să nu-i mai dau drumul” 22:05 VIDEOIncidente grave în PAOK – Aris, sub ochii lui Răzvan Lucescu. Fanii au făcut un scandal monstru! Update: meciul s-a încheiat 22:05 Universitatea Craiova – FCSB 2-3 | Meci nebun pe „Ion Oblemenco”! Toni Petrea l-a învins pe Laurenţiu Reghecampf. Andrei Cordea, eroul roş-albaştrilor. Gol URIAŞ în prelungiri! 21:55 LIVE SCOREReal Madrid – Sevilla 1-1 şi Napoli – Lazio 3-0 se joacă acum! Show total în Cadiz – Atletico Madrid 1-4. Chelsea – Manchester United 1-1. Toate meciurile tari sunt AICI 21:40 Universitatea Craiova – FCSB | Laurenţiu Reghecampf, pe modelul Gigi Becali! Antrenorul oltenilor şi-a „recunoscut” greşeala şi a făcut trei schimbări la pauză 20:52 Universitatea Craiova – FCSB | Andrei Dumiter, „pariul câştigător” al lui Toni Petrea! Preferatul lui Gigi Becali l-a lăsat pe bancă pe Constantin Budescu şi a marcat un gol crucial în derby 20:10 VIDEOMarius Şumudică, un car de nervi în Yeni Malatyaspor – Galatasaray 0-0! Antrenorul român a fost eliminat în minutul 90+7 după un scandal monstru 20:06 Anamaria Prodan nu îl iartă pe Gigi Becali. Reacţie acidă când a fost întrebată de oferta lui Arsenal pentru Ianis Stoica: „Îl căutau oamenii la palat sau la stână?” 19:38 VideoUniversitatea Craiova – FCSB | Suporterii olteni s-au mişcat în timp record! Cozi uriaşe la casele de bilete + Sunt şanse mari ca meciul să se joace cu casa închisă! 19:20 FC Botoşani – FC Voluntari 1-1 | Criza continuă pentru echipa lui lui Marius Croitoru! Moldovenii au dat-o la pace cu „revelaţia” Ligii 1