Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova | “Blestemul penalty-urilor” continuă pentru olteni! Elevii lui Laurențiu Reghecampf au ratat din nou de la 11 metri

Dragoș Vasile Publicat: 22 octombrie 2021, 21:17 / Actualizat: 26 martie 2023, 15:29

Comentarii
Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova | Blestemul penalty-urilor continuă pentru olteni! Elevii lui Laurențiu Reghecampf au ratat din nou de la 11 metri

FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova | “Blestemul penalty-urilor” continuă pentru olteni! Elevii lui Laurențiu Reghecampf au ratat de la 11 metri și în Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova | “Blestemul penalty-urilor” continuă pentru olteni

Oltenii continuă să aibă probleme la capitolul penalty-uri și în sezonul 2020-2021. În confruntarea cu Chindia Târgoviște, Dan Nistor a ratat de la 11 metri. Mijlocașul a trimis peste poartă.

În urmă cu o etapă, în victoria cu Academica Clinceni, alb-albaștrii au comis-o din nou. La scorul de 3-0, Houri a lovit bara transversală din penalty.

Tot în acest sezon, Gustavo a ratat de la 11 metri în Universitatea Craiova – Sepsi, scor 1-1.

Oltenii au ratat penalty în Universitatea Craiova – Academica Clinceni 5-0

Universitatea Craiova – Academica Clinceni, ultimul meci al etapei cu numărul 12 din Liga 1, s-a încheiat cu victoria clară a oltenilor, scor 5-0.

Reclamă
Reclamă

În a doua jumătate a meciului, oltenii au ratat penalty prin Houri, care a trimis în bara transversală. “A fost Houri la penalty. Am vrut să îl las pe Andrei, dar m-am gândit că disciplina e mai importantă. Ante are o viziune a jocului bună. Are nevoie de meciuri, antrenamente”, a transmis Laurențiu Reghecampf după victoria cu Academica Clinceni.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:50

Şi-a anunţat plecarea de la CFR Cluj! Semnează cu o rivală din Liga 1 a ardelenilor

21:33

Au dat în mintea copiilor. Ronaldo, Vinicius, Mbappe și Messi, împreună într-o reclamă la CM

21:16

Gigi Becali a dat verdictul în lupta pentru titlu: “Ea o să fie campioană”

21:11

Ciucu face dezbatere despre Arena Națională: „Costă prea mult” Ce variante există

21:07

Mirel Rădoi, “săgeţi” către staff-ul echipei naţionale: “N-a aruncat nimeni un ochi pe rapoarte”

20:43

VideoJurnal Antena Sport | Neaţa bună, Mondial!

1 EXCLUSIVÎncepe revoluţia: Primii titulari ai României, OUT de la naţională în era “Gică Hagi” 2 EXCLUSIVPrima condiţie pe care FRF i-a refuzat-o lui Gică Hagi, în negocierile pentru preluarea naţionalei României 3 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 4 Filipe Coelho a semnat! Anunţul despre antrenorul Universităţii Craiova: “Mult succes” 5 Gigi Becali pierde dreptul de a folosi numele Steaua și procesul pentru 37 de milioane de euro. Decizia luată de CCR 6 3 jucători, OUT de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi
Citește și