Închide meniul

Cine este atacantul care va semna cu Dinamo. Cum l-a convins pe Mircea Rednic. A ajuns deja la baza de la Săftica

Alexandru Ivan Publicat: 24 octombrie 2021, 13:52

Comentarii
Cine este atacantul care va semna cu Dinamo. Cum l-a convins pe Mircea Rednic. A ajuns deja la baza de la Săftica

Hepta

Acesta evoluează pe postul de atacant și a ajuns deja la baza de la Săftica, după cum a anunțat Iuliu Mureșan. Numele lui este Nikolaos Kainourgios, potrivit gsp.ro. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nikolaos Kainourgios, atacantul care va semna cu Dinamo

“Cei doi urmează să semneze, probabil luni. Unul a venit la Săftica, cu soția, este atacant. A venit și celălalt, ieri au făcut vizita medicală. Semnătura este o formalitate, ofertele financiare le-am trimis jucătorilor înainte de a veni în România. Nu mai avem ce negocia, rămâne o formalitate”, a spus Iuliu Mureșan, potrivit digisport.ro.

Nikolaos Kainourgios, fotbalist născut la Atena, are 23 de ani și e liber de contract. El a evoluat ultima dată pentru Zulte Waregem, în campionatul Belgiei. În prezent, acesta valorează 400.000 de euro.

În stagiunea precedentă, Kainourgios a bifat 15 apariții pentru Zulte Waregem, reușind să înscrie două goluri. El poate evolua ca vârf de atac, dar și în flancul stâng al ofensivei.

De-a alungul carierei, în afara experienței din Belgia, Kainourgios a evoluat doar în Grecia, la echipe precum AE Sparti, Aittitos Spaton sau PAS.

Reclamă
Reclamă

Mircea Rednic, nemulțumit de ce a găsit la Dinamo

Mircea Rednic a anunțat după egalul cu Rapid că nu poate face performanță cu actualul lot al lui Dinamo, ținând cont că, după plecarea lui Dario Bonetti, ar fi găsit la echipă jucători cu până la 7 kilograme în plus față de greutatea normală.

„N-am cum să-i cert pe băieții ăștia. Băieții ăștia fac eforturi mari, ținând cont cum s-au antrenat și cum au fost antrenați. Testele fizice sunt foarte slabe, au avut și 2, și 7kg în plus. Nu e vina lor. Nu că am venit eu și am schimbat, dar băieții fac eforturi. Ce să le reproșezi? Păcat că luăm goluri… nu mai vorbesc ce goluri luăm. La Mediaș n-o să mai dea ăla (n.r – Ronaldo Deaconu) până la sfârșitul anului cum a dat. N-am gestionat ultimele minute nici la UTA, nici aici. Dar chiar îi felicit, ați văzut ce atitudine au avut. Eu zic că nu meritam să pierdem puncte azi.

Ai noștri, jumătate dintre ei, au venit acum o lună. Nu mai jucaseră de 3-4 luni și e greu, dar eu vreau să-i felicit pentru atitudinea avută și cum s-au comportat în meciul ăla. Puteam să dăm și al doilea gol, am avut situații. Ăsta, Carnat, dă și el un gol pe an… a dat un super gol, a avut o execuție extraordinară.

Reclamă

Jucătorii se antrenează foarte bine, iar antrenamentele nu sunt tari. Poate pentru ce s-a făcut până acum, dar nu e nici la jumătate din intensitatea care a fost la Viitorul. Nu s-a făcut niciun test fizic, n-au fost cântăriți niciodată, n-au făcut un antrenament de forță. Nu vreau să critic ce a fost, că așa a fost situația, alegerea făcută, dar băieții fac eforturi mari. Azi s-au prezentat foarte bine. E al doilea meci în care meritam să câștigăm„, a spus Mircea Rednic.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Crezi că ar trebui ca Mircea Lucescu să fie pe banca naţionalei şi la baraj?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:41
Tudorel Stoica, iritat la culme: “Premierul Ungariei a făcut asta, din Guvernul României n-a venit nimeni”
11:14
Lionel Messi putea juca pentru naţionala Spaniei! Cum a fost blocat totul! Dezvăluirea unui fost selecţioner
11:03
Naţionala pe care Mircea Lucescu nu vrea să o întâlnească la barajul pentru CM 2026
10:53
Dan Șucu poate pierde cel mai bine cotat jucător de la Genoa. Interul lui Cristi Chivu intră în luptă
10:37
Ce salariu avea Adrian Mutu la Chelsea? Surpriză! Nu a fost cel mai mare din cariera lui
10:15
VIDEONeymar, înger și demon pentru Santos. Brazilianul a marcat pentru prima dată după trei luni
1 Afacerea în care Dan Petrescu a investit averea strânsă din fotbal. Cum a ajuns “Bursucul” la fel de bogat ca Hagi 2 FotoCe s-a ales de Lavinia Miloşovici. Ce dramă a trăit marea gimnastă a României, a ajuns de nerecunoscut 3 Afacerea care l-a ruinat pe Cristi Chivu. Pe ce s-au dus zecile de milioane câştigate de român 4 Vizită fulger a lui Cristi Chivu în România: “Multă lume nu știe…” Locul unde a fost surprins 5 Gigi Becali s-a trezit cu o sumă uriaşă de la UEFA: “Ne-a dat că suntem băieţi buni! Nu ştiam de la ce” 6 Cât câştigă Mircea Lucescu la naţionala României. Adevărul despre salariul lui: “Leşinaţi!”
Citește și