Conducerea lui CFR Cluj a luat foc după ce partida cu FC U Craiova 1948 a fost reprogramată, la ora 16:00: “Este o bătaie de joc. Îmi doresc să fie salvări multe la meci”

Dan Roșu Publicat: 19 iulie 2022, 15:35

Comentarii
Conducerea lui CFR Cluj a luat foc după ce partida cu FC U Craiova 1948 a fost reprogramată, la ora 16:00: Este o bătaie de joc. Îmi doresc să fie salvări multe la meci

Cristi Balaj, în cadrul unei conferinţe de presă / Hepta

Conducerea lui CFR Cluj a luat foc după ce partida cu FC U Craiova 1948 a fost reprogramată pentru duminică, la ora 16:00.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

LPF le face un favor feroviarilor, care urmau să joace sâmbătă, la doar două zile după meciul din turul 2 preliminar al Conference League, din Andorra. De altfel, chiar campionii ceruseră amânarea.

Aspectul la care nu se aşteptau este ora de start a partidei din etapa a doua a Superligii, 16.00. Conform aplicaţiilor care indică vremea, la ora partidei vor fi 38 de grade Celsius la Craiova.

Conducerea lui CFR Cluj a luat foc după ce partida cu FC U Craiova 1948 a fost reprogramată

“Este o bătaie de joc, se anunță caniculă la ora aia! Îmi doresc să fie salvări multe la meci, pentru că integritatea jucătorilor va fi pusă în pericol.

Cine își asumă ce ar putea să se întâmple? Vor fi 40 de grade la acea oră în Craiova, iar la nivelul solului se vor resimți 45!

Reclamă
Reclamă

Se pare că pentru Ligă nu contează calitatea jocului, integritatea jucătorilor, numărul de spectatori și audiența, contează doar ca meciul să fie pus la orice oră pentru a fi bifat. Nimeni nu se gândește la jucători, și-au bătut joc de ei prin această programare!”, a spus Balaj, pentru gsp.ro.

FC U Craiova 1948 – CFR Cluj a fost reprogramat

Programat inițial sâmbătă, de la 21:30, FC U Craiova – CFR Cluj se va disputa duminică, de la 16:00. Partida a fost amânată pentru că, joi seara, campioana va juca cu Inter Escaldes în preliminariile Conference League.

„Partida dintre Știința și CFR Cluj, programată inițial sâmbătă, de la ora 21:30, se va disputa duminică, începând cu ora 16:00„, se arată în anunțul oficial al celor de la FC U Craiova 1948.

Reclamă

FC U Craiova 1948 – CFR Cluj se va disputa pe stadionul „Ion Oblemenco”. În sezonul trecut, CFR a câștigat ambele dueluri cu formația patronată de Adrian Mititelu, 3-2 și 2-0.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:49

Mihai Pintilii l-a taxat pe Mirel Rădoi pentru plecarea de la FCSB: “Faci ceva, nu laşi echipa”

9:47

Alarmă la naționala Franței înainte de Cupa Mondială. Kylian Mbappe, accidentat în ultimul meci al lui Real Madrid

9:28

Cristi Chivu poate deveni campion cu Inter săptămâna viitoare fără să joace! Cum arată scenariul

9:27

Salariu de 30.000 de euro pentru Daniel Pancu. Antrenorul e gata să semneze: “E un fenomen”

9:18

Marius Şumudică, mesaj categoric pentru Rapid, înaintea derby-ului cu Dinamo: “Dacă nu-i baţi, nu meriţi în cupele europene”

9:08

McLaren va avea la Miami o mașină ”complet nouă”

1 Gigi Becali îi prelungește contractul, după FCSB – Petrolul 3-1: „E mai bun decât înainte” 2 Adrian Ilie s-a decis! Anunțul făcut de “Cobra” despre venirea mult dorită de Gigi Becali la FCSB 3 “Va fi cel mai mare jucător al României!” Mircea Lucescu i-a simţit valorea, despre cine este vorba 4 FIFA a decis! Ce se întâmplă cu înlocuirea Iranului cu Italia la Campionatul Mondial din vară 5 Andrei Nicolescu a făcut anunțul cu privire la viitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo: „Vom accepta să plece” 6 „Aproape de Ronaldo”. Gigi Becali a găsit o nouă „perlă” la FCSB: „Mirel Rădoi mi-a spus să am grijă de el”
Citește și