Închide meniul

Constantin Budescu a luat decizia! Nu revine în fotbalul românesc: ”Îmi zicea că se gândește să plece din nou afară pentru a-și asigura liniștea financiară”

Antena Sport Publicat: 13 ianuarie 2022, 14:45

Comentarii
Constantin Budescu a luat decizia! Nu revine în fotbalul românesc: ”Îmi zicea că se gândește să plece din nou afară pentru a-și asigura liniștea financiară”

Hepta

”Budescu va pleca afară. Luna viitoare face 33 de ani. Dacă era la Milanul lui Baresi era la echipa de tineret, acolo toți jucau până la 40 de ani. Este un jucător care mai poate juca doi ani la nivel înalt. Are mai multe oferte, Budescu este un jucător căutat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Constantin Budescu va juca în străinătate până la finalul sezonului

Eu chiar făceam o glumă cu el: ‘Bă, dacă aveai minte de acum la 18-19 ani jucai în campionate tari’. Păcat că pleacă din campionatul românesc, odată cu plecarea lui Budescu s-a terminat cu pasa cu exteriorul în campionatul românesc, golul din corner și pasa pe culoar. Am vorbit cu el, suntem acolo în Ploiești, ne respectăm.

Îmi zicea că se gândește să plece din nou afară pentru a-și asigura liniștea financiară. După care, va veni la Ploiești pentru că iubește Petrolul. Poate va veni chiar din vară, dacă el gândește că și-a făcut din punct de vedere financiar o bază solidă și a investit”, a spus Răchită, citat de sport.ro.

Constantin Budescu, aşteptat cu braţele deschise la Petrolul

Constantin Budescu e aşteptat cu braţele deschise la Petrolul Ploieşti, echipa sa de suflet. Nae Constantin, antrenorul “lupilor galbeni”, a vorbit despre transferul “Magicianului”.

„Eu îl aștept, am transmis-o. N-am vorbit personal cu el, dar conducerea știe dorința mea. E bine venit, nici nu știu ce să îmi doresc pentru binele lui.

Reclamă
Reclamă

Dacă mă gândesc strict la mine, mi-ar plăcea să nu își găsească nimic și în câteva zile să îl vedem la pregătire cu noi. Dacă reușește să își găsească, îi doresc să fie sănătos, să aibă multă baftă”, a declarat Nae Constantin.

Noi detalii despre plecarea lui Constantin Budescu de la FCSB

Făcut praf de Gigi Becali pentru excesul de „exterioare” din timpul meciurilor, Budescu şi-a reziliat contractul cu FCSB. Dani Coman spune că Budescu nu s-a simţit apreciat la FCSB şi tocmai de aceea nu a dat cel mai bun randament.

„Budescu nu numai că mi-e prieten, e și finul meu. Îmi pare rău că s-a despărțit de FCSB, pentru că a venit cu tot sufletul. Dar sunt ferm convins că își va găsi o echipă foarte bună, pentru că jucători ca Budescu sunt rari. Budescu era la fel și în trecut, doar că lui îi trebuie o conjunctură favorabilă.

Reclamă

Trebuie să se simtă apreciat și atunci, da, poate da totul. Putea ajuta FCSB-ul mult mai mult decât a făcut-o, dacă simțea apreciere. Jucători cu tehnica și viziunea, pe care o are, sunt din ce în ce mai rari. Budescu nu e jucător de Liga 2, nu s-ar pune problema ca el să vină la Sibiu, pentru că nu-și permit multe echipe să-l aibă pe Budescu. Eu spun că nu a simțit apreciere la FCSB„, a spus Dani Coman pentru fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:00
Coșmarul continuă pentru Vladislav Blănuță! Românul, autogol la primul meci ca titular în Ucraina
20:36
LIVE SCOREOlympiacos – Pafos 0-0, cu Istvan Kovacs la centru! Vlad Dragomir, titular. Marian Barbu a acordat un penalty
20:36
VideoJurnal Antena Sport | Românii sunt lei în Anglia
20:33
VideoJurnal Antena Sport | Pirații din Filipine
20:27
“O rușine”. Răzvan Lucescu și jucătorii de la PAOK, “făcuți praf” de suporteri. Ce a strigat galeria
20:23
Istvan Kovacs a eliminat un jucător de la Pafos, în meciul cu Olympiacos! Bruno a văzut 2 „galbene” în 11 minute
1 VIDEOGabi Tamaş şi Dan Alexa, luaţi cu maşina de poliţie în Asia Express. Ce li s-a putut întâmpla celor doi pe “Drumul Eroilor” 2 Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe 3 Jose Mourinho revine! Îi ia locul antrenorului demis după umilinţa din Champions League 4 Petrolul Ploieşti i-a găsit înlocuitor lui Liviu Ciobotariu! Va reveni pe Ilie Oană după ce îşi va rezilia contractul 5 Marius Şumudică a bătut palma cu noua echipă, după ce a refuzat să revină în Liga 1: “M-am înţeles” 6 “Vor fi scoşi de pe listă”. Mihai Stoica, anunţ despre schimbările de lot pregătite de Gigi Becali la FCSB
Citește și