Închide meniul

Cosmin Contra, pregătit să revină în Liga 1! "Vreau o nouă provocare". Ce spune despre momentul în care a refuzat Craiova

Antena Sport Publicat: 2 februarie 2021, 9:50

Comentarii
Cosmin Contra, pregătit să revină în Liga 1! "Vreau o nouă provocare". Ce spune despre momentul în care a refuzat Craiova

Cosmin Contra a refuzat Craiova înainte să semneze cu Dinamo

"Au fost luni grele la Dinamo. Am fost la spital după toată perioada de acolo și mi-am făcut analize. Am avut nevoie de o lună de refacere, dar acum sunt pregătit pentru o nouă provocare. Nu se pune problema să revin în România în acest moment!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cosmin Contra: Nu se pune problema ca Mihai Rotaru să îmi propună ceva acum

Oferta de la Universitatea Craiova? L-am refuzat o dată pe domnul Mihai Rotaru pentru a semna cu Dinamo, așa că nu se pune problema să îmi propună ceva acum. Îl înțeleg dacă nu se mai gândește la o colaborare!", a spus Cosmin Contra, potrivit prosport.ro.

Ultima victorie a Craiovei în Liga 1 datează de la jumătatea lunii decembrie, când oltenii se impuneau cu 2-1 pe terenul celor de la UTA Arad. De atunci, formația din Bănie a înregistrat un eșec și șase remize consecutive.

5 antrenori pe lista Universităţii Craiova

După ce Laurenţiu Reghecampf l-a refuzat pe Mihai Rotaru, patronul oltenilor a anunţat că are o listă de cinci antrenori dintre care îl va alege înlocuitorul lui Corneliu Papură. Walter Zenga este şi el printre aceştia.

"Deja a fost redusă lista de antrenori și au rămas 5 nume. De mâine vom începe negocierile cu primul antrenor de pe listă. Ponderea este de 80% antrenori străini și 20% antrenori români. Vrem ceva pe termen mediu și lung. Cum ar fi să sacrificăm totul pentru un titlu și să pierdem un an de zile?

Reclamă
Reclamă

O să căutăm un antrenor cu experiență, cu personalitate. Un avantaj vor avea cei care au mai câștigat trofee. N-am de unde să știu dacă antrenorul pe care vreau să-l aduc va câștiga trofee. Dacă aș ști, l-aș aduce indiferent de cost", a spus Rotaru la Pro X, cu două zile în urmă. 

  • Poli Iaşi – Universitatea Craiova, meci din etapa a 21-a din Liga 1, se va disputa marţi, de la ora 20:00, în format LIVE SCORE pe AS.ro. 
Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:01
EXCLUSIVIonel Dănciulescu ştie unde va evolua Ianis Hagi
9:50
EXCLUSIV“Se impune Politic la FCSB?”. Verdictul lui Ioan Andone privind jucătorul adus de la Dinamo de Gigi Becali
9:40
Cine va arbitra meciul FCSB – Hermannstadt, debutul roş-albaştrilor din noul sezon de Liga 1
9:21
Venus Williams revine pe teren la 45 de ani, la turneul de la Washington
9:05
Mirel Rădoi nu se mai satură de transferuri la Universitatea Craiova. Antrenorul cere al 11-lea jucător
9:05
Cine va avea cele mai bune motoare în 2026? (partea I)
1 EXCLUSIVLouis Munteanu a acceptat oferta! Detalii despre transferul uriaş al atacantului de la CFR Cluj 2 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 3 Gigi Becali s-a răzgândit, înainte de startul Ligii 1. Jucătorul trecut pe „lista neagră”, șanse să rămână la FCSB 4 Ce sumă a fost oferită pentru transferul lui Louis Munteanu. Atacantul de la CFR Cluj, gata să stabilească un record 5 FotoCum arată noile echipamente ale FCSB-ului! Alibec, Bîrligea, Şut şi Târnovanu au prezentat tricourile 6 „Acum pot s-o spun: m-a tratat diferit”. Luka Modric, dezvăluiri despre Florentino Perez, după plecarea de la Real Madrid
Citește și